Білоруський лідер схоже зовсім втратив зв’язок зі здоровим глуздом. Самопроголошений президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що його країна готується до війни.

«Ми готуємось до війни, я про це говорю відверто. «Хочеш миру — готуйся до війни» — не я це придумав. Це дуже правильно сказано», — сказав Лукашенко під час робочої поїздки до Гродно.

У Білорусії ведеться підготовка, до військ поставляються різні види озброєнь та техніки, зазначив він.

За його словами, якщо з недружніх країн «хтось підвиває і критикує нас», то Мінськ робить все правильно, а якщо країну почнуть хвалити — біда.

Проте, усвідомивши, що він наговорив, Лукашенко одразу ж дав задню.

«Нам не треба комусь загрожувати. Ми не хочемо чужої землі. Нам цю дай бог обробити», — наголосив він.

Водночас, військові сили Білорусі у вівторок розпочали маневри в регіонах, що межують з Україною, Литвою та Польщею.

Заявляється, що командно-штабні навчання відбудуться «у межах комплексної перевірки» територіальної оборони Гомельської області. Вони триватимуть з 2 до 4 квітня та об’єднають зусилля територіальної оборони Рогачівського і Кормянського районів.

Мета навчання – «оцінити готовність посадових осіб військових частин територіальних військ до виконання навчально-бойових завдань, удосконалити навички офіцерів запасу в керівництві підлеглими, а також навчити особовий склад виконанню своїх обов’язків під час вирішення завдань територіальної оборони».

Такі ж заняття заплановані з 2 по 4 квітня у Вороновському районі Гродненської області.

«Під час навчання заплановано відпрацювати питання охорони та оборони об’єкта територіальної оборони, а також участі в забезпеченні заходів воєнного стану із залученням добровольців народного ополчення», – зазначили у Міноборони Білорусі.