6-й танковий полк російської армії провів найбільший танковий штурм у цій війні. Проте це призвело до його поразки.

Згідно з Forbes, коли російські полки зайняли руїни Авдіївки, а потім продовжили атакувати на захід, один ключовий російський підрозділ чекав. 

6-й танковий полк був частиною оперативного резерву 90-ї танкової дивізії, який відомий як «підрозділ прориву». Якщо б українська оборона показала слабкість поблизу Авдіївки, то завданням 6-го полку було використати цю слабкість і прорватися в український тил.

У суботу 90-та дивізія вислала 6-й танковий полк на прямий штурм непошкоджених оборонних позицій української 25-ї бригади, що є частиною елітних десантно-штурмових військ України, на захід від села Тоненьке. Денний штурм 6-го полку був одним із найбільших, якщо не найбільшим, бронетанковим штурмом у цій війні Росії проти України. За даними Українського центру оборонних стратегій, полк «трохи продвинувся на північний захід від села».

«Але недовго. Штурм завершився катастрофою для росіян, коли 48 одиниць 6-го танкового підрозділу — 36 танків Т-90 і 12 БМП з екіпажем сотні бійців — потрапили на мінне поле. Тоді українські десантники випустили протитанкові ракети, що вони добре вміють, а також запустили оснащені FPV-дрони», — пише видання.

Українці «відбили цей перший масований штурм». 6-й танк відступив, залишивши позаду 20 розбитих машин і десятки трупів.

«Можна зробити два важливих спостереження. По-перше, російські сили в цьому районі не втратили спроможності чи достатніх ресурсів для проведення операцій на рівні вище батальйону. Це викликає занепокоєння, оскільки, попри значні втрати, еквівалентні знищенню цілої дивізії чи неукомплектованого корпусу в Авдіївці, можливість зібрати посилений танковий батальйон становить загрозу для оборони України», — зазначила українська аналітична група Frontelligence Insight.

Наразі українці намагаються зробити все можливе для підтримки та забезпечення своїх передових позицій, сподіваючись на відкладену допомогу від США, а також на ухвалення нового закону про мобілізацію.

Друге спостереження Frontelligence Insight надає більше підстав для оптимізму Україні.

«За повідомленням, 6-му полку було поставлено завдання розкрити проломи в обороні та просуватися далі вглиб території України. Це гарна новина для України, оскільки використання експлуатаційної сили для створення прориву свідчить про те, що російські сили стикаються зі значними викликами та вживають досить відчайдушних заходів», — пишуть аналітики.

Іншими словами, 90-та дивізія, можливо, усвідомила, що не досягла очікуваного прогресу і виявилася нетерплячою. Вона розгорнула свій полк прориву перед мінами української оборони. Сили, створені для того, щоб прориватися в тил українців, відчайдушно кинулися на міни, безпілотники та протитанкові ракети українських десантно- штурмових сил.

Роман Світан, військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі також прокоментував даний штурм росіян.

Світан наголосив, що Україна на цьому напрямку тримає оборону 10 років і знає вже кожен куток.

Росіяни вивели декілька десятків одиниць техніки: танки, бойові бронемашини. Намагались просунутись завдяки «броньованого кулака», але отримали серйозну відповідь. Наші спеціалісти – артилерія та безпілотники – спалили декілька десятків одиниць їхньої техніки, – зазначив військовий експерт.

Світан наголошує, що завдяки збільшенню кількості боєприпасів на фронті українським військовим вдається знищувати вщент російську техніку.