У Верховній Раді активно обговорюється питання підвищення виплат військовим до 200 тисяч гривень, повідомив член оборонного комітету Ради Олександр Федієнко. Він зазначив, що ця ініціатива належить президенту Володимиру Зеленському, і зараз серйозно розглядається в парламенті.

«Президент заявив про підвищення виплат військовим до 200 тисяч гривень. Також існують інші ініціативи щодо надання пільг дітям, родичам та тим, хто проходить військову службу на передовій, зокрема такі, як пільги у сфері навчання. Щодо інших можливих пільг, наприклад, пов’язаних з оплатою комунальних послуг, я чув чутки, але поки це лише розмови, я не можу підтвердити чи спростувати їх», — пояснив Федієнко.

Він додав, що народним депутатам потрібно більше спілкуватися з військовими, щоб зрозуміти їхні потреби. Федієнко вважає, що для цього не обов’язково потрібно перебувати в окопах, достатньо просто спілкуватися з воїнами, яких нещодавно вивели з зони активних бойових дій.

Зазначимо, що напередодні Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що кошти на потреби Збройних Сил України обов’язково будуть знайдені, включаючи підняття грошового забезпечення військових на передовій до 200 тисяч гривень.

Марченко наголосив, що у перший рік повномасштабної війни українська влада кілька разів збільшувала видатки на сектор оборони та безпеки. Він зазначив, що у 2022 році було декілька змін у бюджеті, спрямованих на підвищення фінансування цих секторів, і у 2023 році також було зроблено мінімум три додаткові зміни.

За словами міністра, реалізація таких планів залежить від внутрішніх можливостей країни. Уряд України вживає всіх зусиль, щоб забезпечити фінансування на ці потреби.

«Всі видатки, яких будуть потребувати наші військові — ми будемо шукати», — підкреслив Марченко.

Таким чином, уряд визнає важливість фінансування оборони та безпеки і готовий забезпечити необхідні кошти для військових, щоб забезпечити їхню ефективну діяльність на передовій.