Володимир Путін ніяк не може змиритись з тим, що йому не вдалось за 2-3 дні взяти Україну, йому навіть за ці два роки повномасштабного не вдалось досягти успіхів. На тлі цього розлючений кремлівський лідер, ймовірно, спробує знову наступати і кине всі сили російської армії на штурм, він вважає, що це буде його спасіння й окупанти зможуть показати результати на фронті, однак тут навіть не треба бути великими експертами, очевидно, що в Путіна та його армії знову нічого не вийде.

У зв’язку зі зростаючим темпом формування нових військових частин та мобілізацією військ, Російська Федерація може запланувати нову наступальну операцію у серпні або вересні.

Про це заявив військово-політичний аналітик з групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Він пояснив, що для організації нового наступу Росії необхідно врегулювати втрати, які вони зазнали протягом минулого року, а також від початку поточного під час авдіївської наступальної кампанії.

На сьогоднішній день противник не настільки активно атакує по лінії зіткнення, як це було раніше. Протягом літа російські війська будуть формувати нові підрозділи та доповнювати ті, які наразі не є повністю сформованими. На другу половину року вони можуть мати можливість розпочати наступальні дії.

Ймовірно, завдання ворога на фронті залишається старим — повна окупація Донецької та Луганської областей. У разі просування на Донбасі росіяни намагатимуться продовжувати захоплення Запорізької області на лівому березі Дніпра.

Відповідно до першого сценарію, нові операції Росії можуть розгортатись у бік Слов’янсько-Краматорської агломерації. Для цього ворогу необхідно активізуватись й на:

  • Лиманському;
  • Сіверському;
  • Бахмутському напрямках.

Також існує ще один сценарій, що полягає в наступній спробі російських сил окупувати Курахово та Вугледар.

За словами Коваленка, для терористів важливий контроль над дорогою 0532, яка є ключовою логістичною артерією від Мар’їнки до Вугледара.

 

«Ворог зараз намагається створити умови по перерізання цієї логістичної артерії в районі Новомихайлівки. Також вони тиснуть у напрямку Побєди та Водяного з Солодкого. Фактично вони зараз створюють умови для того, щоб тиснути на Вугледар не тільки з півдня, але і з півночі», — додав експерт.

У тому ж числі Коваленко вважає, що ворог може спробувати в другій половині року знову активізувати наступальні дії в районі Куп’янська.

Також деякі аналітики вважають, що російські війська наприкінці весни чи на початку літа можуть розпочати масштабний наступ на Донецькому напрямку.

При цьому вони вважають, що російські війська, ймовірно, зможуть почати узгоджену широкомасштабну наступальну операцію тільки на одному оперативному напрямку через обмеженість власних людських ресурсів і планування.

Водночас заступник начальника штабу естонської дивізії з питань оперативної роботи полковник Янно Мярк притримується також думки Олександра Коваленка та зазначає, що наразі важко оцінити, чи відбудеться російський наступ в Україні цієї весни, адже в Росії зараз немає таких силЄ, як було на початку війни.

Він зазначив, що Росія протягом півтора року мобілізує в середньому 30 тисяч осіб на місяць.

 

«Ці сили, звісно, не перебувають на тому ж рівні підготовки та оснащення, як на початку війни. Якщо подивитися на живу силу, то, судячи з усього, російські війська здатні підтримувати нинішні темпи наступу, і, можливо, можуть почати наступ на новому напрямку. Але оцінити ймовірність цього досить складно», — заявив Мярк.