МЗС відповіло на звіт аудитора ЄС, який звинуватив Україну у “великій корупції”.

Там навели приклад того, що вже вдалося нашій країні та нагадали, що ми завдячуємо цим прогресом зокрема й підтримці Європи. 

Учора аудитор ЄС Юхан Партс під час звіту Європейської рахункової палати заявив, що “велика корупція” в Україні загрожує відкотом реформ. Він також зазначив, нібито підтримка Євросоюзу та усі вжиті заходи не дали бажаного результату. Речник МЗС Олег Ніколенко пояснив, що звіт ЄС охоплює період до 2019 року. Після цього, як відомо, відбулося чимало позитивних змін, а робота над реформами продовжується й досі. 

“За останні три роки Україна досягла чималого прогресу в сфері розбудови антикорупційної архітектури. Така робота передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, нашими зобов’язаннями за меморандумом з Міжнародним валютним фондом та Планом дій з лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. А головне: боротьба з корупцією – абсолютний запит українського суспільства та безумовний пріоритет Президента України Володимира Зеленського. Важко не помітити досягнуті результати”, – заявив Ніколенко у коментарі “Європейській правді”. 

Як приклад того, що Україна робить важливі кроки у боротьбі з корупцією, Ніколенко навів запуск Вищого антикорупційного суду, перезавантаження НАЗК, повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення посадовців, посилення захисту викривачів корупції та закриття прогалин в законодавстві, щоб підвищити ефективність антикорупційного контролю. 

Речник МЗС зазначив, що Україна завдячує всім цим прогресом в тому числі й підтримці Євросоюзу. Він запевнив, що наша країна не змінює свій курс на повне викорінення корупції. 

“Попереду багато роботи, аби назавжди ліквідувати цілі корупційні екосистеми, що формувалися десятиліттями. Тому ми дуже відповідально підходимо до рекомендацій Євросоюзу, плануємо і надалі з ними працювати в інтересах українського народу. Серед найближчих кроків – ухвалення Антикорупційної стратегії на період до 2025 року”, – додав він.

Ніколенко також зазначив, що МЗС звернуло увагу на жваву риторику деяких сил ЄС щодо нашої країни, яку там пов’язують з приближенням саміту Україна-ЄС. 

“Хочеться вірити, що подекуди відірвана від реальності критика про недостатній рівень реформ не має на меті замаскувати небажання рухатися далі на шляху європейської інтеграції нашої держави. На кону не лише виконання Україною своїх зобов’язань, але і здатність ЄС послідовно дотриматися своєї позиції”, – підсумував представник МЗС.