ЗСУ знищили високовартісну російську станцію РЕБ Р-330Ж «Житель» на Таврійському напрямку.

Про це повідомив бригадний генерал, Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

Протягом минулої доби ворог наніс 13 авіаційних ударів, провів 24 бойові зіткнення та здійснив 915 артилерійських обстрілів.

Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони таврійського напрямку протягом доби виконали 1270 вогневих завдань.

За останній час втрати ворога склали 323 особини, зокрема, в полон здалися 2 окупантів.

Знищено 44 одиниці військової техніки супротивника. Зокрема, 4 танки, 12 ББМ, 6 артилерійських систем, 1 РСЗВ, 9 БпЛА, 10 одиниць автомобільної та одиниця спеціальної техніки окупантів. Також знищено 2 склади боєприпасів та ще один важливий об’єкт ворога.

Останні звіти свідчать про просування Збройних Сил України (ЗСУ) поблизу Новопрокопівки. Роман Світан, полковник запасу Збройних Сил України та досвідчений льотчик, зазначив, що дослідницький інститут з військових питань повідомив про погіршення обстановки на Горіхово-Токмацькому напрямку в окупантів. Там окупанти масово атакують, але безуспішно.

ЗСУ успішно впоралися з атаками, і українські захисники продовжують просуватися вперед.

«В останні тижні ворог робив масовані спроби контратаки в районі Новопрокопівки та Вербового. Для цієї мети було перекинуто свіжі частини з Донбасу з метою зупинити просування українських сил,» — ділиться експерт.

Як зазначив Світан, основною метою цих атак було повернути втрачені позиції на останньому рубежі оборони російських збройних сил.

Він також зазначив, що незважаючи на всі складнощі ЗСУ успішно впоралися з цими атаками, і українські захисники продовжують просуватися вперед.

Стали відомі можливі наслідки ударів безпілотників Смоленським авіаційним заводом у Росії, який займається виробництвом ракет Х-59.

«Росія може або скоротити виробництво цих ракет, або перейти на використання інших типів ракет. Таким чином, кількість обстрілів може залишитися на колишньому рівні, але зменшаться ймовірність саме ракет Х-59 у цих областях», — також зауважив експерт.

Про серйозну налаштованість ЗСУ на прорив фронту в районі Новопрокопівки свідчить те, що зараз тут задіяно понад 10 різних бригад. Серед них артбригади, десантні, механізовані та піхотні. Про це зазначив військовий експерт Сергій Згурець.

Зараз головна увага прикута до південного фронту, де з 4 червня триває наш контрнаступ. Вже 4 місяць новосформовані бригади й бригади з досвідом продовжують прогризання через російську оборону, зокрема на Токмацькому напрямку. І саме зараз відбуваються надважливі тактичні бойові дії навколо Новопрокопівки та Вербового.

З боку противника розміщено достатньо значне угрупування. Якщо брати відстань від Копанів до Новофедорівки, там близько 20 ворожих частин рівня «бригада» чи «полк». Наше просування відбувається в надзвичайно складних умовах, з подолання мінних полів і знищенням в цих умовах живої сили та техніки ворога. Оскільки втрати в РФ дуже великі, вони шукають нові ресурси для перекидання саме на цю ділянку фронту.

Військовий ТрО, аеророзвідник Олександр Солоньков розповів, що кожен день продовжується відповідна робота, яка триває на цьому напрямку доволі довгий час.

«Росіяни зрозуміли, що це основний плацдарм. Це той напрямок, на який їм доводиться кидати багато додаткових сил. Окупанти намагаються не дозволити подальшому просуванню ЗСУ, намагаються відбивати втрачені позиції. Зараз йде перемелювання резервів РФ», — зазначив Солоньков.