Британський політик, колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес закликав Німеччину негайно передати Україні ракети Taurus.

Про це він написав у Х (Twitter) після вчорашнього теракту по селу Гроза Куп’янського району.

«Щоразу, коли Росія завдає ударів по цивільному населенню та порушує міжнародне право, завдаючи ударів по цивільній інфраструктурі в Україні, потрібно реагувати. Ми зробили це з Starstreak і Storm Shadow. Тепер Німеччина повинна відправити свої ракетні системи Taurus в Україну», — заявив Ексміністр оборони Великобританії Бен Воллес.

Та не дивлячись ні на що, канцлер Німеччини Олаф Шольц вчергове пояснив, що Німеччина не ухвалила остаточне рішення щодо поставки Україні далекобійних ракет Taurus, оскільки намагається не допустити «ескалації» війни.

Про це він сказав під час пресконференції на полях саміту Європейської політичної спільноти в Гранаді.

На запитання журналістів у четвер, чому він не хоче відправляти крилаті ракети, канцлер відповів, що таке рішення може бути ухвалене лише після «ретельного розгляду».

«Зрештою, коли війна триває так довго, ці міркування не можуть припинитися відразу», – сказав Шольц, додавши, що його уряд «завжди повинен брати до уваги те, що вимагає від нас конституція і які у нас є варіанти дій».

Шольц не уточнив, які саме потенційні конституційні обмеження він має на увазі. Видання Bild раніше повідомляло, що канцлер стурбований тим, що для того, аби Україна могла використовувати ракети Taurus, Берлін повинен буде надати геодані про російські цілі. Таким чином, на думку канцлера, Німеччина буде змушена взяти більш активну участь у війні.

«Це включає, зокрема, той факт, що ми, звичайно, повинні забезпечити, щоб не було ескалації війни, і щоб Німеччина не стала частиною конфлікту. Це також є моїм завданням як канцлера», – сказав глава німецького уряду.