Президент України Володимир Зеленський прийняв відставку голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Сопеля у зв’язку з ситуацією, що виникла в області через повернення українців з Китаю. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента України.

“У зв’язку з ситуацією, що виникла на Тернопільщині через евакуацію з Китаю громадян України, та незадовільною роботою облдержадміністрації з інформування населення щодо епідеміологічної безпеки Президент України прийняв заяву Ігоря Сопеля про відставку із займаної посади за власним бажанням”, – йдеться в повідомленні ОП.

Зазначимо, 18 лютого, на Тернопільщині влаштували голосування щодо розміщення евакуйованих з Китаю українців на території санаторію “Медобори”. Депутати сільради проголосували проти, попри те, що підтвердженої інформації про місця розміщення евакуйованих не було взагалі.

Окрім того, за інформацією місцевих ЗМІ, на в’їзді до санаторію “Медобори” неподалік від Тернополя мітингувальники 20 лютого провели молебень через можливість розміщення у санаторії евакуйованих з Китаю українців.

Нагадаємо, 20 лютого літак із евакуйованими українцями з Уханю приземлився у Харкові. Евакуйованих спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції доправили на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” у Полтавської області. Це спричинило спротив місцевих жителів, сталися сутички.