Російські війська відходять від зайнятих позицій у Каховці Херсонської області, оскільки намагаються залишити зону ураження далекобійними системами HIMARS.

Про це сьогодні, 17 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Вони відходять, бо хочуть відійти від радіуса ураження української артилерії, реактивної артилерії, системи HIMARS. І тому для них це дуже чутливий момент. Вони бачать, як українська артилерія за допомогою розвідки, за допомогою засобу супутникової розвідки та даних, які нам надають партнери та розвідки з безпілотників та координації дій, завдають точкових ударів по місцях, де накопичує свою техніку та сили противник”, — каже експерт.

Він додав, що така сама ситуація була і в населеному пункті Пологи на окупованій частині Запорізької області.

Мусієнко також наголосив, що російські війська використовують примітивні методи та їх можна легко прорахувати — вони створюють осередки напруги по всій лінії фронту і хочуть змусити ЗСУ розтягнутися по всій довжині лінії фронту.

“І вся ситуація навколо Каховки — це теж елемент концентрації, спроби розтягнути наші сили, спроби заманити нас, сказати — то форсуймо Дніпро, йдіть сюди. Можливо, не концентруйте свої сили у напрямку, наприклад, півдня від Запоріжжя, у напрямку Мелітополя. Або зніміть частину своїх сил звідкись із Луганської області, з району Сватове, або з Бахмута тощо. Але на ці хитрощі ніхто не піде, ясна річ”, — каже експерт.

Мусієнко наголосив, що окупанти усвідомлюють, що ЗСУ готуються до контрнаступу, тому частину військ командування ЗС РФ вирішило відвести заздалегідь на деяких ділянках фронту.

Раніше зявилася інформація про те, що російські окупанти наразі проводять передислокацію окремих підрозділів та відводять частину своїх військ із Каховки та Нової Каховки Херсонської області.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Свої підрозділи російські загарбники відводять до селища Нижні Сірогози, що у Генічеському районі.

Серед місцевих жителів росіяни поширюють інформацію, що вони залишать Каховку до кінця цього року. Тому лояльним до окупантів місцевим пропонують переїзд до тимчасово окупованого українського Криму.

У Генштабі наголошують, що минулої доби наші підрозділи ракетних військ та артилерії завдали ударів по п’яти районах зосередження особового складу, один пункт управління та склад боєприпасів противника.

А раніше схожа інформація звучайла й з уст політологів та експертів. Наприклад, військовий експерт Олег Жданов назвав два міста, де росіяни можуть зробити «жест доброї волі». Він вказав такі міста, як Нова Каховка та Волноваха, де готується евакуація. Про те, де може готуватися відступ російських військ, фахівець розповів у себе на ютуб-каналі. Жданов заявив, що «є рух у плані підготовки російських військ до евакуації. Це дуже цікавий момент.

За деякою інформацією, у Новій Каховці йде підготовча робота, і російські військовослужбовці говорять про те, що вони збираються за якийсь проміжок часу покинути Нову Каховку». Також він назвав друге українське місто, де може відбутися «жест доброї волі» армії РФ. За його словами, інформація неофіційна, вимагає підтвердження, проте у Волновасі нібито місцева колаборантська «адміністрація» отримала розпорядження готувати до евакуації архіви та документи.

Причому евакуація готується на дуже серйозній основі: росіяни, ймовірно, збираються формувати евакуаційний потяг для вивезення, зокрема архівів та документів. А також будуть підготовлені колони автобусів для евакуації місцевих колаборантів та членів їхніх сімей.

– Ось така ось, на жаль, неперевірена та непідтверджена інформація. Але така інформація ходить, – резюмував Олег Жданов.