У районі міста Бахмут, на сході України, розташовано два полки територіальних військ окупантів. Українські сили спеціальних операцій активно діють у цьому районі, проводячи різні операції проти цих військ.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов та підкреслив, що українські війська завдають ударів по ворогові, не даючи йому спокою.

Експерт також наголосив, що окупанти зазнають значних втрат на Бахмутському напрямку. На даний момент точаться інтенсивні бої, і противник намагається повернути втрачені позиції, особливо в районі Клищіївки. Проте українські війська міцно закріпилися на своїх позиціях та провели успішну зачистку місцевості.

«ЗСУ контролюють усі ключові висоти на околицях Кліщіївки. Артилерія також контролює основну дорогу Бахмут-Горлівка, що створює серйозні проблеми для логістики окупаційних сил на північний захід від Бахмута, аж до Соледару», — ділиться експерт.

«Незважаючи на те, що Бердянський напрямок на сьогодні практично відсіявся у плані перспектив. Вуглегірський напрямок теж відсіявся у плані перспектив, зате дуже чітко промальовується Бахмут і Мелітопольський оперативний напрямок», — сказав фахівець.

Варто підкреслити, що після того, як були звільнені села Донеччини Кліщіївка та Андріївка, українські захисники мають зараз цілу низку переваг перед російськими окупаційними підрозділами, які там перебували до того.

Про це заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“По-перше, Кліщіївка нам дозволяє контролювати низину за залізницею. “Залізниця” на сьогодні — це така собі своєрідна лінія оборони, яка вибудувана російськими окупантами, не повноцінна, а як розмежувальна лінія. Але навіть перетнути її досить-таки непросто, оскільки це штучна перешкода, другий момент — вона прострілюється. Зі свого боку, росіяни змушені через залізницю здійснювати контратакувальні дії у спробі відбити позиції в районі Андріївки та Кліщіївки. Безуспішно. І в мінус їм грає те, що вони змушені вести ці наступальні дії, контратакувальні дії з низини”, — сказав він.

Коваленко уточнив, що панівні висоти практично всі сконцентровані на захід від Кліщіївки, вони перебувають під контролем українських воїнів, що дає їм змогу не тільки контролювати цю ділянку, але й здійснювати досить ефективний вогневий вплив на трасу 0513 — це саме та сама логістична артерія, яка веде з тимчасово окупованої Горлівки до Бахмута.

Крім того, акцентував оглядач, не варто забувати про ще такий населений пункт, як Курдюмівка, що також входив до основної опорної лінії російських окупантів: Курдюмівка — Андріївка — Кліщіївка.

“У цьому районі зараз ведуться відповідні дії з боку Сил оборони України. Я так розумію, що найближчим часом ми чутимемо більше новин уже не стільки про Андріївку і Кліщіївку, а про саму Курдюмівку. І все це в загальній концепції просування наших сил у південно-західному секторі від Бахмута свідчить про те, що за певний час буде перетинатися вже з нашого боку з лівих флангів залізниця та буде здійснено рух у напрямку 0513. Тобто реалізовуватиметься план уже не з вогневого контролю за цією логістичною артерією, а фізичне перерізання. Тобто з півдня російські окупаційні підрозділи будуть позбавлені можливості будь-якого логістичного сполучення, наприклад, з Горлівкою”, — вважає Олександр Коваленко.

Нагадаємо, раніше Коваленко розповів, що північний сектор фронту обумовлений тим, що там сконцентрована велика кількість сил і засобів росіян. Але річ у тім, що ЗС РФ можуть оперувати виключно північним сектором. Південь у російських окупантів найбільш ослаблений.