Кабмін здійснив низку рішучих кроків щодо НАК “Нафтогаз України”. Причиною стали мільярдні збитки, яких зазнала компанія. Окрім очільника Андрія Коболєва, звільнили й увесь склад її наглядової ради.

Відповідне рішення ухвалили 28 квітня на засіданні загальних зборів акціонерів компанії. Саме там призначили Юрія Вітренка новим головою правління “Нафтогазу”.

У Кабміні пояснили, що окрім Коболєва, мовиться про припинення повноважень:

незалежних членів наглядової ради “Нафтогазу”;

та представників держави у цій наглядовій раді.

Зазначимо, що за результатами засідання чинних незалежних членів наглядової ради та представників держави переобрали у такому ж самому складі.

Це означає, що незалежні члени та представники держави здійснюватимуть свої повноваження у наглядовій раді до обрання та визначення нових представників.

 У “Нафтогазі” поскаржилися на мільярдні збитки у 2020 році. Вони сягали 19 мільярдів гривень замість прибутку у 11,5 мільярдів, прогнозованого раніше керівництвом.

Через це на засіданні загальних зборів акціонерів роботу наглядової ради та правління “Нафтогазу” у 2020 році визнали незадовільною.

В свою чергу,рішення уряду про звільнення глави “Нафтогазу” Андрій Коболєва в компанії називають поверненням до ручного управління державних підприємств і юридичної маніпуляцією.

Про це йдеться в заяві Групи Нафтогаз у Facebook.

У компанії відзначають, що звільнення наглядової ради заради прийняття рішення про відставку голови правління є наругою над основними принципами корпоративного управління державними підприємствами.

У статуті “Нафтогазу” йдеться, що подання загальним зборам пропозицій щодо призначення або звільнення голови правління разом з відповідним рішенням наглядової ради належать до виключної компетенції наглядової ради та не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів.

“Спосіб, у який сьогодні була ухвалена серія рішень щодо органів управління “Нафтогазу”, демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами. Такі дії Кабміну є сигналом всім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися” , – йдеться в заяві.