Раніше Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти кількох телеканалів, які тісно пов’язують з кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком. Ці санкції є однією з причин ескалації збройного конфлікту на Сході України.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від “Слуги народу” Микита Потураєв.

“Санкції точно стали однією з тих причин, через які зараз відбувається ескалація на Сході України. Усе має ціну”, – зазначив Потураєв.

За його словами, коли президент України пішов на такі жорсткі дії, було зрозуміло, що відповідь зі сторони Росії однозначно буде. “Вона прийшла у вигляді понад сотні тисяч російських військ на наших кордонах”, – додав “слуга народу”.

Водночас нардеп переконаний в тому, що медійний ландшафт України змінився на краще. Потураєв наголосив, що припинення мовлення 3 телеканалів “холдингу Медведчука” є позитивним сигналом для українського журналістського середовища.

До слова, ще в лютому раніше подібну думку припускав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук. За його словами, загострення ситуації на Донбасі пов’язане із санкціями щодо Віктора Медведчука і його телеканалів.

А заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк заявляв, що причиною різкої активізації хакерських атак на Україну є все ті ж санкції української влади проти Медведчука та Козака, оскільки «початок низки атак відбувався як “по годиннику” і занадто добре координувались».

Нагадаємо, що 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо телеканалів з орбіти кума президента Росії Володимира Путіна, народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука. Однак фактично ці телеканали належать соратнику Медведчука, львів’янину Тарасові Козаку, який також є нардепом від ОПЗЖ.

В Офісі президента України пояснили, що санкції проти нардепа ОПЗЖ Тараса Козака і трьох каналів, підконтрольних Віктору Медведчуку, не є посяганням на свободу слова, а виключно боротьбою з чужорідною пропагандою.

Підставою для санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та пов’язаних з ним юридичних осіб стало розслідування СБУ, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.