Після заяв ЗМІ про нібито зупинення ворожих сил на Авдіївському напрямку, у ефір увірвались ЗСУ і підтвердили це. Не останню роль в розгромі противника зіграв, найімовірніше і сам президент США Байден.

Сергій Цехоцький, офіцер 59 окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України імені Якова Гандзюка заявив, що в першу чергу наступ захлинувся через те, що ЗСУ отримали боєприпаси і вирівняли лінію фронту. А саме ці боєприпаси, ймовірно, вдалося передати таємно Байдену.

За словами Цехоцького, у ворога все ще зберігається перевага в несподіваних атаках.

«Нападати, коли говорять одне, а роблять інше. Так от, коли зіткнешся на полі бою з противником, який може дати відсіч, вони враз починають використовувати інші тактичні прийоми», — додає він.

Цехоцький також зауважує, що інформація, отримана під час допиту полонених і перехоплених розмов, вказує на дуже низький морально-психологічний стан російських військових.

Нагадаємо, що в лютому українські війська залишили місто Авдіївка згідно з наказом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Цей відступ відбувся у контексті недостатнього запасу снарядів, що створило ситуацію «снарядного голоду».

На 28-е число того ж місяця спікер оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія», офіцер Дмитро Лиховій, повідомив, що захисники України на Авдіївському напрямку прийняли рішення про вибір нової лінії оборони.

Ця обрана лінія включає каскад водосховищ у районі населених пунктів Тоненьке, Орлівка і Бердичі.

Лиховій пояснив, що такий вибір зумовлено наявністю рельєфу, а саме наявністю каскаду водосховищ, який став пріоритетним для українських захисників.

Він також надав інформацію, що штурмові групи російської армії були заблоковані на околицях та підходах до села Орлівка. Ворожі сили намагалися рухатись вперед з використанням артилерії, мінометів, FPV-дронів та авіаційної підтримки.