Всі вже давно знають про проблеми з метро у Києві. Проте мало хто здогадується, що наслідки у проблем з просіданням грунту в Києві, можуть бути якими завгодно.

Про це розповів директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

«Наслідки можуть бути якими завгодно. Не тільки метро, але і будь-яка споруда може просідати. У нас досить часто відбуваються зсуви — як наслідок, в 1961 році сталася Куренівська трагедія, коли вода в суміші з піском і глиною накопичилася і прорвала дамбу, в результаті чого загинули тисячі людей. І ця трагедія може повторитися в будь ‒ якому місці Києва, де забудова і підземні води увійдуть в конфлікт», — сказав він.

Відомо, що аварійна ділянка розташована над тунелем станції метро “Деміївська”. Це відрізок синьої гілки київської підземки, що закрили на ремонт через розгерметизацію тунелю. На пішохідній частині вулиці пошкодилося асфальтне покриття. Ґрунт просів під частиною Голосіївської площі в місці, де проходить перегін тунелю від станції метро «Либідська» до метро «Деміївська». Руйнування спричиняють деформацію будівель. Ба більше, під землю сповзають цілі торгові павільйони.

Нагадаємо, з 9 грудня у столиці припинила працювати частина станцій синьої гілки метро — від «Либідської» до «Теремків». У метрополітені розгерметизувався тунель, і вода підтопила частину підземки.

Пресслужба Київського метрополітену повідомила, що існує реальний ризик обвалу тунелю. Залізничні колії почало заливати водою, а в тунелі з’явилися великі тріщини.