Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в Чернівцях передала на фронт 650 FPV-дронів. Настоятель храму, отець Василь Гасинець, розповів, що кошти на ці дрони збиралися спільно з парафіянами у храмі, а також через банківські рахунки. У зборі коштів також брали участь священики та прихожани інших громад.

За словами священника, зараз проблемою є не пошук дронів, а нестача грошей на їхню купівлю, каже Гасинець. Настоятель розповідає, один дрон вартує від 14 до 21 тисячі гривень – вартість залежить від комплектації: наявності скидів чи батареї.

«Мені б когось, хто виробляє гроші, тоді було б легше. Намагаємося брати якісні дрони, нехай вони й дорожчі. Бо ці дрони мають злетіти й долетіти до цілі: зупинити ворожі техніки та наступ, а не впасти з вибуховим зарядом на голови нашим людям. Військові кажуть, що дрони – фантастичні, й просять везти більше», – каже Гасинець.

Борг настоятеля за придбані дрони спочатку складав майже 1,5 мільйона гривень, але зараз цю суму вдалося зменшити до 900 тисяч гривень. На фінансування цієї покупки священник використовує власні кошти, а також збережені кошти та благодійні внески від представників інших парафій області, в тому числі й анонімних благодійників.

«Якось приходив забирати дрони, а мені кажуть: «Отче Василю, за кілька ваших дронів вже заплатили – забирайте». Виявилося, що мої знайомі, друзі чи сусіди чули й сказали, що оплатили», – каже настоятель.

Враховуючи обмежені фінансові можливості, не вдається задовольнити потреби всіх військових, тому вони керуються переважно батальйонами, де служать знайомі та парафіяни. Гасинець поділився прикладом, коли були передані бійцям великі дрони, здатні підіймати вантаж до 20 кілограмів.