В Україні працюють над організацією зустрічі президента Володимира Зеленського з його американським колегою Джо Байденом. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявила посол України в США Оксана Маркарова.

«І я активно, і міністерство, і Офіс президента працюють над організацією візитів, як наших візитів до США різного рівня, безумовно, візиту президента, як так само запрошення для високопосадовців американських і, безумовно, президента відвідати Україну», – зауважила Маркарова.

Вона додала, що пандемія дає складнощі для організації особистих зустрічей високопосадовців.

«Давайте ще раз не забувати, що поки що ситуація з візитами дуже сильно залежить не тільки від політичної волі чи графіків, вона також залежить від ситуації з COVID-19», – наголосила Маркарова.

«Зараз останні тижні перед тим, як я вже остаточно завершу всі питання підготовки тут і сяду на літак до Вашингтона. Тому це абсолютно нормальна ситуація – після указу, яким призначаються посли, далі йде низка обов’язкових формальностей, після яких вже МЗС відправить мене у моє відрядження на наступні роки працювати у Вашингтоні», – сказала Маркарова.

Нагадаємо, 25 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Оксани Маркарової надзвичайним і повноважним послом України у Сполучених Штатах Америки.

Як повідомили у Офісі президента, Зеленський головними завданнями для Маркарової бачить – ефективний діалог з адміністрацією Джо Байдена, активну роботу з Конгресом США, підтримку постійного діалогу із американськими законодавцями та зміцнення двопартійної підтримки України.

Варто зазначити, нещодавно провід Світового Конґресу Українців провів онлайн-зустріч з новим послом України у Сполучених Штатах Америки Оксаною Маркаровою, під час якої сторони обговорили низку важливих питань, зокрема розбудову співпраці з українською діаспорою. Про це повідомив СКУ.

Учасники зустрічі обговорили такі питання:

Спільні зусилля та ініціативи з підтримки України у протистоянні російській збройній агресії;

Підтримку зусиль України з реформування ключових сфер;

Поглиблення політичної, культурної та економічної співпраці між Україною та США;

Пріоритети пані посла на новій посаді та розбудову співпраці з українською діаспорою;

Спільні зусилля з розбудови багатосторонньої співпраці у Вашингтоні задля найкращого; представництва українських інтересів на всіх рівнях;

Підготовку до відзначення 30-ї річниці незалежності України.

Маркарова також подякувала СКУ та усім закордонним українцям за їхню підтримку та активну працю в інтересах України.

«На своїй новій посаді я буду дуже відкритим послом і бачу свою роль у забезпеченні активнішої і якіснішої комунікації. Крім того, я точно планую активно залучати до роботи українську громаду», – наголосила пані посол.