Як відомо, в Бахмуті зараз найважча ситуація. Попри безліч штурмів, які безперервно здійснюють російські окупанти, над Бахмутом все ще досі майорить український прапор.

Про це розповів український військовослужбовець із позивним “Киянин”.

Він назвав атаки росіян “суїцидальними”. Під прикриттям артилерії, що руйнує місто, в якому досі залишилися цивільні мешканці, ворожі підрозділи, що складаються із залишків “вагнерівців”, десантників та інших, здійснюють безліч штурмів за добу.

“Всі намагаються продавити наші позиції під мінометами, під артилерією. Але наразі про те пекло, яке відбувається насправді, не розкажуть у ТікТоці. Військові про це знають, а цивільним воно не потрібно”, – зауважив український боєць.

Водночас найскладніша ситуація, за його словами, на північній лінії оборони міста, трохи легше — на південному сході та півдні.

“Мужня піхота тримає лінію оборони. Артилерія, міномети, вогнева підтримка цьому сприяють. БПЛА корегує вогонь. Ударні безпілотники працюють, сили спеціальних операцій теж. Подекуди задіяна наша авіація. Не дивлячись на все, Бахмут під українським прапором. Він тримається”, – наголосив “Киянин”.

Боєць зауважив, що його побратими несуть втрати, але у ворога вони набагато більші.

“У росіян немає військових успіхів, тому вони створюють різні інформаційні вкиди. Закликаю вас не вестися на це, аналізувати інформацію та перевіряти джерела”, – звернувся воїн до українців.

“Киянин” наголосив, що Бахмут потрібно тримати для того, “щоб не було 15 млн українців у Польщі, а ще 25 млн – жили за Уралом”.

“Це жорстко, але правильно. Вірте в ЗСУ, ми обов’язково переможемо цей “мордор”. Після ночі завжди наступає ранок”, – запевнив боєць.

Додамо: Цілком очевидно, що будь-яке рішення українського командування щодо Бахмута Донецької області буде точно не політичним. Воно буде абсолютно військовим і раціональним із військової точки зору. Таку думку в ефірі телеканала FREEДОМ висловив військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України Владислав Селезньов.

“Ми знаємо, що кілька днів тому в Бахмуті побував командувач Сухопутними військами ЗСУ Олександр Сирський, генерал, який відомий, популярний у війську, і який прекрасно розуміє тактику ведення як оборонних боїв, так і проведення заходів контрнаступального характеру. Щонайменше весь світ точно знає, що саме Сирський автор того самого відомого контрнаступу українських Сил оборони на Харківському напрямку. Тому я вірю в полководницький талант Олександра Станіславовича і впевнений, що ті рішення, які він ухвалює, будуть абсолютно раціональними з військової точки зору”, — сказав він

Поки що найближчі місяць-півтора на фронті буде статична ситуація. Вона буде зумовлена саме погодними умовами, але це не означає, що бойові дії зійдуть нанівець. 

“Очевидно, що буквально ще кілька днів і навіть зимові заморозки не врятують поля навколо Бахмута, в принципі, на всій протяжності східного фасаду російсько-українського фронту, від відлиги і бруду. У таких умовах використовувати бронетехніку в полях неможливо. Для переміщення бойової техніки, насамперед танків, необхідні будуть дороги з твердим асфальтовим покриттям. Їх на території східної частини України чимало, але все ж таки недостатньо для того, щоб розгортати бойові підрозділи в повний формат, щоб атакувати цими силами і засобами українські добре укріплені позиції. Відповідно, в таких умовах перевагу матимуть ті сили і засоби, які вестимуть оборонні бої”, — сказав він.

На думку військового оглядача, українські захисники готуються до контрнаступу з середини квітня. Сьогодні українські герої забезпечують передумови для майбутнього контрнаступу, зокрема утримуючи оборону Бахмута.

“І я не просто так згадують дату — середина квітня — коли українська армія повинна буде перейти в контрнаступ, очевидно, що на той час земля просохне і полями знову можна буде користуватися на повну, переміщаючи по них нашу бронетехніку. Ті самі, добре відомі Bradley, Marder, Abrams і Leopard. Тому що в таких умовах бронетехніка вільно переміщатиметься, виконуватиме бойові завдання, розгортатиметься для проведення тих чи інших заходів у бойові порядки. І це хороша новина”, — каже Владислав Селезньов.