На Вугледарському напрямку окупанти після численних поразок змінюють тактику

Так, Збройні сили України створили глибоко ешелоновану оборону навколо Вугледара Донецької області.

Туди росіяни перекидають нові підрозділи, а також змінюють тактику. Противник тримає оперативну паузу і стирає місто з лиця землі, щоби намагатися просуватися далі. Українські військові, своєю чергою, контратакують і відкидають російських окупантів. Про це розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Збройні сили України створили глибоку ешелоновану оборону навколо Вугледара. Ба більше, Вугледарський плацдарм наразі розглядається вже окупантами як можливість для контрнаступу Збройних сил України в напрямку Маріуполя. Слід зазначити ще один момент: зараз у район Вугледара перекидаються не підрозділи так званих “мобіків”, а підрозділи 16-ї бригади спецпризначення головного управління генерального штабу ЗС Російської Федерації. Тобто це елітні підрозділи”, — зазначив Снєгирьов.

Крім того, за його словами, було зафіксовано передислокацію в район Вугледара додаткових з’єднань “Барс-23”, це бойовий армійський резерв країни-агресора.

“Зараз у районі Вугледара йдеться про зміну тактики російських окупантів. Від характеру фронтальних атак вони перейшли до фактично тотального знищення міста”, — зазначив військовий експерт.

Він повідомив, що на цьому напрямку було зафіксовано передислокацію систем УР-77, більш відомих, як “Змій Горинич”. Цю систему російські окупанти використовують не за цільовим призначенням.

“Замість розмінування проходів у мінних полях ця система використовується для знищення житлових кварталів. Вперше ця тактика була застосована російськими окупантами під час боїв на Північному Кавказі, потім апробована під час боїв у Сирії, і в Україні УР-77 уперше застосували під час боїв за Донецький аеропорт. І сьогодні йдеться про те, що подібними системами, плюс “Солнцепек”, будуть фактично знесені багатоповерхівки, які використовуються ЗСУ як оборонні споруди”, — пояснив гість ефіру.

За його словами, наразі можна говорити про так звану оперативну паузу російських окупантів.

“Фактично вони зносять місто з лиця землі для подальшого просування безпосередньо вже на позиції Збройних сил України”, — сказав Снєгирьов.

Захоплення Вугледара розглядається окупантами як комплекс військових, політичних та економічних заходів, вважає він.

“Крім вирішення питання відсування позицій ЗСУ, які не дозволяють тримати під контролем залізничну станцію “Волноваха”, вирішується питання виходу в районі Курахового, а це вже логістичний хаб Збройних сил України. І другий момент — це теплоелектростанція, яка розташована безпосередньо в цьому місті. Контроль за ТЕС дає можливість російським окупантам забезпечити безперебійне енергопостачання на окупованій території Донецької області. Тому захоплення Вугледара розглядається як комплекс заходів: військових, політичних та економічних”, — зазначив експерт.

Додамо: На думку політтехнолога і письменника Михайла Шейтельмана, те, як армія РФ воює під Вугледаром, точно нагадує фільми про Другу світову війну

“Розумієте, ось вони прямо йдуть в останній бій по полю. Ну, що зробити? Ось у чистому полі, коли супутників не було в Другу світову, вони не знають, вони не можуть цього порівняти, у них інтелектуальних здібностей не вистачає зрозуміти, що світ змінився. Ну, реально, ну, що робити? Змінився світ”, — сказав політтехнолог.