Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністри закордонних справ Австрії, Словаччини та Чехії Александер Шалленберг, Іван Корчок і Ян Ліпавський обговорили європейську перспективу та консолідацію зусиль для підтримки України, про це повідомляє Урядовий портал.

Під час зустрічі у Києві Шмигаль наголосив, що візит голів МЗС трьох європейських країн є важливим сигналом солідарності з Україною.

Він подякував за надання економічної, гуманітарної та військової підтримки, а також особисто міністрам за відвідання лінії зіткнення напередодні.

Вдячний за тверду позицію ваших країн. Сьогодні ми маємо високий рівень підтримки з боку Європейського Союзу та її країн-членів. Практична допомога Збройним силам України є для нас критично важливою, оскільки сьогодні Україна стала щитом Європи перед лицем загрози зі сходу, — зазначив очільник українського уряду.

“Підписання на рівні глав держав і урядів спільних декларацій про європейську перспективу України стане чітким сигналом, що проєвропейські реформи у нашій державі заслуговують на підтримку всіх країн-членів ЄС”, – зауважив  Денис Шмигаль.

У зв’язку з цим він подякував Словаччині за підписання відповідної декларації й висловив сподівання, що невдовзі європейську інтеграцію офіційно підтримають і Чехія з Австрією. Міністри запевнили, що Австрія, Словаччина і Чехія повністю підтримують суверенітет і територіальну цілісність України.

Нагадаймо, що вчора прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і глава МЗС Німеччини Анналена Бербок обговорили питання оборони, енергетичної безпеки й економіки. 

Україна максимально консолідує своїх основних міжнародних партнерів. Ми сподіваємося на подальшу підтримку нашої держави і сильну й тверду позицію Берліна, – сказав Шмигаль.
Він наголосив, що важливо протидіяти гібридним загрозам з боку РФ, а також підкреслив, що Росія може бути використати Північний потік-2 як енергетичну зброю проти Європи.
Також Шмигаль відзначив, що незважаючи на російську агресію, Україна не припиняє реалізацію реформ. Прем’єр подякував Німеччині за багаторічну підтримку України у цьому напрямі, зокрема у впровадженні реформи децентралізації та у сприянні реалізації проектів із справедливої ​​трансформації вугільних регіонів.