Російські окупанти умисно обстріляли колонію в Оленівці, де були українські військовополонені, ( вже майже 60 вбитих і 130 поранених – сумарно 200 бійців постраждали) щоб звинуватити Україну у скоєнні «воєнних злочинів». Таким чином окупанти продовжують переслідувати українських військових та намагаються приховати тортури над полоненими.

Обстріл колонії в Оленівці є ще однією вкрай цинічною провокацією російських окупаційних військ із початку війни.
Про це написав радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в Телеграмі.

“Безумовно, має місце ретельно спланований удар по колонії, що був завданий російськими військами. В Оленівці немає оперативних військових цілей для української армії. Більш того, наші Збройні сили мають всі інструменти для точної ідентифікації об’єктів, які мають бути знищені: складів снарядів, оперативно-тактичних штатів, паливних баз”, – написав Подоляк.

Кількість жертв та постраждалих нині уточнюється. Російські пропагандистські ЗМІ пишуть, що неостаточна кількість жертв сягла 53 українських військових. Заяви про нібито обстріли Збройними силами України цивільної інфраструктури є брехнею та провокацією, адже Україна має високоточну зброю завдяки партнерам, якою завдає лише точних ударів по військових об’єктах окупантів. Масштабність та швидкість дії інформаційної кампанії з боку російських пропагандистів вказують на те, що це була саме спланована та організована акція.

“Ми знаємо, що частину полонених захисників перевели в барак, в який відбулося влучання, за декілька днів до злочину. Класична, цинічна та дуже продумана false flag operation”, – відзначив радник керівника ОП.

Подоляк зауважив, що мета цього злочину — приховати зростаючі свідчення про масштаби російських військових злочинів та тортур, зірвати домовленості щодо обмінів, дискредитувати ЗСУ та конкретні моделі іноземної реактивної зброї, яка наводить жах на російських окупантів. Точність Збройних сил України доведено численними пожежами на російських складах, логістичних пунктах, командних центрах та мостах Херсонщини. Коли Україна щось знищує, це автоматично підтверджують різні інструменти фіксації.

“Російські істеричні заяви на випередження, що удар був нанесений по полонених українських захисниках, — щоб створити резонанс в Україні та налаштувати населення різних країн проти наших Збройних сил. Мотив зрозумілий. Дійсні особи загиблих буде встановлювати українська розвідка та спецслужби”, – написав радник керівника ОП.

Він зауважив, що продумане масове вбивство росіянами українських полонених буде розслідуватися Офісом Генерального прокурора та міжнародними слідчими групами.

“Очевидно, що по мірі насуваючихся тактичних поразок, Росія буде вдаватися до нових людожерських провокацій аби промоутувати їх на глобальні ринки. Вимагаємо також негайної та жорсткої реакції ООН та інших міжнародних організацій — росію треба виключити з будь-яких міжнародних інституцій”, – додав Подоляк.

Зауважимо, так звані “оцінки кількості поранених українських полонених” у ворога різняться “від 75 до 130”. Фахівці-піротехніки, аналізуючи російське відео з Оленівки, кажуть, що картина більше схожа на підрив речовини з високою температурою горіння всередині самої будівлі, ніж результат обстрілу – Пише Радник глави ОП Арестович. Попередньо, це не стільки (або не тільки) обстріл, скільки схоже на спробу прибрати сліди злочину після подій, що відбулися в будівлі.

Одна з головних ознак – люди в будівлі не розкидані, як від вибуху, а схоже на обгорілі тіла людей, які вже були мертві на момент початку пожежі. Крім того пропагандистські ЗМІ почали поширювати, що зі співробітників ізолятора в Оленівці ніхто не постраждав – заявила уповноважений з “прав людини ДНР” Морозова. Везіння співробітників ізолятора на рівні фантастики… То як виходить, що бійці Азову самі сиділи чекали на спасіння, самообслуговування та їжу тесла возила? Що це як не навмисно скоєний акт тероризму?

У Генеральному штабі ЗСУ спростували причетність до обстрілу колонії в Оленівці та наголосили, що це чергові жахливі воєнні злочини росіян. Там зазначили, що Збройні сили РФ здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл виправної установи в населеному пункті Оленівка, де утримувалися зокрема і українські полонені. Перший командир Азову Андрій Білецький не міг не відреагувати на такі цинічні дії загарбників: Щодо удару по колонії в Оленівці, де перебувають наші з «Азовсталі».

Цієї ночі росіяни вбили частину полонених азовців. Російське командування обставило масове убивство полонених як дії української армії. Бійці полку були переведені в окрему будівлю. Була проведена пропагандистська робота – знятий людоїдський фільм про «Азовсталь». Ми збираємо інформацію про жертв і конкретних виконавців цього воєнного злочину – наголошує білцький.

Вже очевидно, що це був заздалегідь спланований акт країни, для якої невідоме поняття офіцерської честі, а тим більше – дотримання Женевських конвенцій, правил, законів та звичаїв війни. Росія не змогла перемогти «Азов» у чесному бою, тому намагається нас знищити віроломством. Я, від імені Азовських підрозділів, оголошую полювання на кожного причетного до масового убивства. Понесе відповідальність кожен рядовий виконавець і кожен організатор незалежно від посади та місця перебування. Де б ви не ховалися, ви будете знайдені й екстерміновані – підсумував перший командир Азову.