Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Держави Ізраїль Біньямін Нетаньягу під час перемовин у Києві детально обговорили торговельно-економічні відносини між країнами та інвестиційний потенціал.

«Ізраїль залишається одним із ключових торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу. Наш сукупний товарообіг перевищив 1 млрд доларів США», – заявив Володимир Зеленський за результатами зустрічі.

Президент також висловив упевненість, що ця цифра значно збільшиться завдяки підписанню Угоди про вільну торгівлю товарами між Україною та Ізраїлем, і висловив сподівання, що найближчим часом ізраїльська сторона ратифікує документ.

«Ми також домовилися без затримок розпочати роботу з розширення Угоди й на сферу послуг», – повідомив Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що в найближчі п’ять років економіка України стрімко зростатиме, і для цього країні потрібні інвестиції та технології. Президент запросив ізраїльські компанії в Україну для інвестування у різні сфери – будівництво доріг та інфраструктурних проектів, у медицину та освіту, енергозбереження та ІТ.

«Моя мета – Україна, яка є всесвітньо відомим брендом усього передового, синонімом інновацій та технологій. Наша земля дуже багата своїми науковцями та винахідниками, в усьому світі знають можливості українських айтішників. І ми залучатимемо досвід Ізраїлю у впровадженні інновацій, підтримці стартапів та реалізації науково-дослідних розробок. Я бачу великий потенціал для взаємовигідної співпраці у цих напрямках», – додав Президент України.

Володимир Зеленський зауважив, що під час перемовин було обговорено можливість започаткування окремих офісів з розвитку вказаних галузей у Києві та Єрусалимі.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Ізраїлю зауважив, що нині – епоха позитивних революційних перетворень, і світова економіка змінюється швидко, створюючи нові можливості та виклики.

«Сьогодні квінтесенцією розвитку будь-якої країни є інновації. І Україна має великі таланти та можливості для цього. Ізраїльські компанії тут працюють, і ми співпрацюємо з десятками тисяч, а саме близько 50 тис. українських комп’ютерних інженерів, математиків, науковців – тими, хто залучений до сфери сучасних технологій. Ми бачимо таланти та великі можливості», – розповів Біньямін Нетаньягу.

«Ми обмінюватимемося технологіями та залучатимемо українців до нашої індустрії високих технологій, оскільки здійснюватимемо спільні інвестиції у цю сферу в Україні. Ми не тільки думаємо про це, а й сприятимемо цьому», – додав Прем’єр-міністр Ізраїлю.