Т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедиктова принесла вибачення за неетичну поведінку слідчого ДБР Тараса Заставного в аеропорту Київ.

Як повідомили в прес-службі ДБР, підставою послужила службова перевірка поведінки Заставного в аеропорту.

“Ми формуємо новий правоохоронний орган, тому для нас важлива бездоганна репутація кожного працівника Бюро, а особливо слідчого. Запевняємо, що Бюро зробить все, щоб подібні факти не відбувалися в майбутньому”, – додали в прес-службі ДБР.

Приводом стало звинувачення Заставного в приниженні, брутальне ставлення до жінки і використанні свого службового становища.

За словами однієї з пасажирок Вікторії Лапи, інцидент стався 3 січня, коли було прийнято рішення про зміну рейсу.

“Заміна літака з меншою кількістю місць і, звичайно, всі пасажири не поміщаються в новий літак (для довідки – рейс Київ-Мілан, 3 січня, авіакомпанія Ернест, виліт о 15.05). У першу чергу пропускають людей з дітьми або тих, у кого були заброньовані конкретні місця, а потім вже створюється жива черга і люди чекають, якщо хтось не прийде на рейс, то в порядку живої черги їх посадять на рейс. Я разом з італійцями, які також чекають, стоїмо в живій черзі “, – розповіла вона в Facebook.

Лапа підкреслила, що виявилася першою в черзі і у неї навіть прийняли паспорт на видачу місця в літаку.

“Але тут якимось чином з’являється слідчий ДБР Києва (екс-прокурор / слідчий прокуратури Києва) Заставний Тарас Юрійович зі своєю дружиною / подругою / сестрою Заставною Єлизаветою. Працівники аеропорту йому кажуть, що є жива черга і він вже не входить в ті місця, які звільнилися. Він нервово телефонує комусь із ДБР, мені намагається по-хамськи сказати “у мене все заброньовано там в Італії на 20 днів, дівчина”. Потім йде дзвінок до працівниці аеропорту від начальника аеропорту Жуляни або від якогось іншого начальника і у цього слідчого беруть паспорт і його з жінкою саджають на рейс. Я намагаюся пояснити, що я була перша в черзі, але його жінка і він по-хамськи кажуть “дівчина, нам потрібно полетіти, телефонуйте кому хочете”, – додала вона.

Вона також стверджує, що співробітник ДБР хамив їй, відповідав в грубому тоні в присутності інших пасажирів.

“А його жінка / дівчина взагалі мені сказала” дівчина, закрийте рот “… Якби ця пара стояла і мовчала, бо знала, що вони пройшли не по черзі, а” по дзвінку “, я б, може, не була так ображена. Але якщо люди використовують своє службове становище в особистих цілях і ще й так по-хамськи поводяться, то це вже інша справа. Державне бюро розслідувань, прошу провести службове розслідування щодо Вашого працівника Заставного Тараса Юрійовича на предмет його відповідності моральним принципам, які він повинен мати згідно ст.14 ЗУ “Про ДБР “І про можливе порушення ним присяги відповідно до ст.14-1, в якій Заставний Тарас Юрійович під час вступу на службу в ДБР повинен був вказати, що він зобов’язується” … бути чесним, сумлінним і дисциплінованим … “- додала Лапа.