У Збройних силах України підтвердили, що російські окупанти намагаються просунутися до річки Оскол на Харківщині. Вони хочуть створити буферну зону навколо Луганської області, проте ця мета для ворога недосяжна. 

Як сказав речник Східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону, РФ бачить цей напрямок однією зі своїх основних цілей вже багато місяців. За його словами, кілька місяців поспіль окупанти намагаються перехопити ініціативу і давно сформували для цього велике угруповання військ. Зіткнення там відбувалися раніше практично щодня, проте в останній тиждень ворог спробував зробити чергову ескалацію. 

“Це вже кілька місяців для них пріоритетна ціль. Однак вона абсолютно недосяжна завдяки грамотній роботі штабів, командирів усіх рівнів, мужності, самовідданості та професіоналізму наших військовослужбовців. Головна ціль залишається незмінною — на цьому етапі захопити Донецьку та Луганську області повністю, щоб показати хоча б якісь проміжні результати і те, що вони свої так звані “нові землі”, внесені до конституції окупанта, нібито вже змогли в їхній термінології “звільнити”, – зазначив Череватий. 

За його словами, на Куп’янсько-Лиманському напрямку загарбники через великі втрати змушені час від часу маневрувати і проводити ротацію. За добу там ворог завдав 564 артилерійських удари по позиціях українських воїнів і здійснив десять авіанальотів. 

Відбулося 13 бойових зіткнень у районах Серебрянського лісництва, Надії та Торського. У ході відбиття ворожих атак 63 окупанти були ліквідовані, 131 отримав поранення. 

Також знищено дві ворожі САУ, танк Т-72, БМП, бойову ремонтно-евакуаційну машину, два міномети та чотири БпЛА, бліндаж з особовим складом та 4 авто з боєприпасами. 

В той же час на тлі невпинного просування Сил оборони України не залишають спроб атакувати російські окупанти. Ворог зосередив удар на південному заході від Сватового – з напрямку Кармазинівки. 
 
Про це одному з українських ЗМІ розповів сержант роти ударних БпЛА й артилерійської розвідки 92 ОМБр Олесь Маляревич. Як відомо, на лінії Куп’янськ – Сватове росіяни зосередили 100-тисячне угруповання. 

“Натепер ворог сконцентрував дуже потужні сили зі свого боку і намагається прорвати нашу лінію оборони. Ситуація складна, але контрольована”, – зазначив Маляревич.

Як з’ясувалось, у ворога жодного снарядного голоду немає – на цьому напрямку він накопичив усе потрібне, щоб просуватись. Однак Україна теж пересунула свої сили, щоб завадити планам окупантів. 

З усього видно, що російські окупанти мають на меті повністю захопити лівий берег річки Оскіл. Ймовірно, вони хочуть витиснути Сили оборони також за річку Сіверський Донець. 

Для цього ворог спочатку здійснює потужну артпідготовку, потім за підтримки авіації намагається наступати з допомогою піхоти. 

Так, протягом минулого тижня росіяни змогли прорватися з боку Кармазинівки приблизно на чотири кілометри. Нині російські війська підійшли впритул до Новоєгорівки. 

В той же час, російські джерела можуть перебільшувати успіхи Росії й наступальну активність України вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, щоб зобразити українські контрнаступальні операції, що тривають, як провал. ISW спостерігав за нещодавніми російськими заявами про наступ росіян на північний схід від Куп’янська, південний захід від Сватового та на захід від Кремінної, хоча візуальними підтвердженнями ці твердження не супроводжувалися, — констатували в актуальному зведенні ISW. 

Щобільше, за даними аналітиків, російські пропагандисти використали старі кадри (від 8 липня) для підтвердження свого нібито просування в районі Торського. Актуальних кадрів із місця не було.