Найманці ПВК “Вагнер” можуть повторити штурм Москви. І наступати з боку Білорусі буде навіть краще, звідти вони точно зайдуть у російську столицю.

“А ось звідки можна зайти у Москву практично без перешкод – з боку Білорусі. Вони можуть повторити “подвиг Наполеона”. Тому, може бути, вони зараз і починають базуватися у Білорусі, причому недалеко від Брянського і Смоленського напрямків”, – заявив військовий експерт, полковник Збройних сил України у запасі та військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

На його думку, ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина скоро “приберуть” , він навряд чи залишиться живим:

“Занадто багато проблем він приніс всім відразу… Думаю, його приберуть. Тому Пригожин вже, можна сказати, списана особистість”.

Також Світан висловив сумнів у тому, що Пригожин керував заколотом: “Він – голова, що говорить, фінансовий мішок, хто завгодно, тільки не керівник військового підрозділу”.

Після заколоту в РФ з’явився чіткий аргумент — дестабілізація в країні-агресорі більш ніж можлива.

 Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос розмірковує так:

“Я не думаю, що пригожинський бунт є важливим компонентом української формули миру. Це швидше сигнал нашим західним союзникам, що розмови про нібито нескінченну стійкість Росії мають мало спільного з реальністю. Нещодавно в німецькому експертному середовищі також порушувалося питання в стилі – неможливо перемогти РФ, вона ніколи не розвалиться і таке інше. На жаль, багато хто на Заході засліплений і російською пропагандою, і російськими наративами. Звідси і появи подібних оцінок, без урахування змінних факторів, нових реалій”.

На думку експерта, можливо, пригожинський заколот прискорить переговори щодо вступу України до НАТО, активізує наших союзників в Альянсі та ЄС.

Тому що з’явився чіткий аргумент – дестабілізація в РФ більш ніж можлива. І необхідно якнайшвидше приймати рішення, спрямовані на ще більше посилення України, на прискорення нашої євроатлантичної інтеграції. Поведінка самого Путіна, наголошує Ігор Семиволос, також засвідчила, що страхи, які існують у західній експертній спільноті щодо того, ніби він може піти на якісь країні міри, якщо перемога України стане все більш очевидною, як мінімум, перебільшені.

“Слід також розуміти, що будь-які експертні оцінки, як правило, відштовхуються від певних політичних замовлень. Вислухати їх можна, але не більше”, – пояснює директор Центру Близькосхідних досліджень.

Що стосується китайської заяви про необхідність дотримуватися міжнародно визнаних кордонів, то, за словами Ігоря Семиволоса, по-перше, це висловлювання представника КНР в ЄС (а не представника центральної влади), по-друге, він і не міг висловитися інакше.

“При цьому важливі акценти. Не було сказано, що Китай виступає за повернення України до кордонів 1991 року. Лише що – не заперечує проти такого розвитку подій. І це логічно, виходячи з принципів міжнародного права, яких, як запевняє офіційний Пекін, там свято дотримуються, – вважає експерт. – Як би там не було, роботи у нас попереду багато. Вона складна. Але інакше й не може бути. Президенту, всій нашій дипломатії необхідно невтомно переконувати в необхідності допомагати нам більше і краще частину українських союзників, яка досі живе у уявленнях про світ, якого вже немає після 24 лютого 2022 року”,-заявив він виданню Коментарі.