Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що невдалий заколот у Росії минулих вихідних ослабив президента Владіміра Путіна, але наслідки для вторгнення РФ в Україну залишаються незрозумілими.

Про це він сказав в інтерв’ю громадському мовнику ARD в середу, повідомляє “Європейська правда”.

“Це свідчить про те, що в автократичних структурах, силових структурах є тріщини, і що він аж ніяк не сидить так само міцно і твердо у кріслі. Я вважаю, що він ослаблений”, – сказав Шольц.

Канцлер заявив, що ситуація в Росії залишається напруженою, і що Німеччина буде діяти обережно.

“Росія – ядерна держава. Тому ми завжди повинні уважно дивитися, коли виникають небезпечні ситуації – а це небезпечна ситуація”, – сказав він.

Президент США Джо Байден підкреслив, що Сполучені Штати та їхні найближчі союзники не причетні до заколоту групи “Вагнера” , вперше публічно коментуючи російські події цими вихідними. 

Заяву президента США у Білому домі в понеділок цитує телеканал CNN. 

Байден сказав, що доручив команді національної безпеки уважно стежити за суботніми подіями в Росії і доповідати йому “щогодини”, а також підготуватися до різних сценаріїв розвитку подій.

Він також повідомив, що на вихідних говорив з ключовими союзниками США, щоб переконатися, що вони усі мають спільне розуміння подій. 

“Вони погодилися зі мною, що ми не дамо Путіну жодного приводу… звинуватити в цьому Захід або звинуватити в цьому НАТО”, – розповів Байден про свої переговори на вихідних з союзниками. 

“Ми чітко дали зрозуміти, що ми не причетні до цього. Ми не маємо до цього ніякого стосунку. Це частина боротьби всередині російської системи”, – зазначив президент США.

Байден сказав, що ще занадто рано “робити остаточні висновки” про наслідки заколоту в Росії. 

“Ми будемо продовжувати оцінювати наслідки подій цих вихідних і їх вплив на Росію і Україну, але ще занадто рано робити остаточний висновок про те, куди це все йде”, – сказав Байден.

Він підкреслив, що для США дуже важливо залишатися в тісній взаємодії з союзниками і партнерами, продовжуючи стежити за розвитком ситуації.

“Кінцевий результат всього цього ще належить побачити, але незалежно від того, що буде далі, я буду продовжувати стежити за тим, щоб наші союзники і партнери були тісно пов’язані в тому, як ми сприймаємо ситуацію і реагуємо на неї. Важливо, щоб наші дії були повністю скоординованими”, – сказав він.

Пізнього вечора суботи канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент США Джо Байден, президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак також обговорили заколот у Росії.

Четверо глав держав та урядів порівняли свою інформацію щодо подій в РФ та обмінялися оцінками того, як вони бачать ситуацію і якого подальшого розвитку подій очікують.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

“Лідери обговорили ситуацію в Росії. Вони також підтвердили свою непохитну підтримку України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що лідери країн обговорювали ситуацію із збройним заколотом в Росії.

Увечері 23 червня ватажок ПВК “Вагнер” Євгєній Пригожин заявив, що 25 тисяч його найманців нібито йдуть “відновлювати справедливість”.

Розвідка Британії констатувала, що ці події єнайсерйознішим викликом для Росії як державиза останній час. 

Британська розвідка назвала події у РФ протягом останньої доби найсерйознішим викликом для Росії як держави за останній час.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії про російсько-українську війну за 24 червня.

Розвідка констатує, що в ніч на 24 червня суперечки між керівником ПВК “Вагнера” Євгенієм Пригожиним та російським Міноборони загострилися до прямого силового протистояння. 

“У Ростові-на-Дону “Вагнер” майже точно взяв під контроль ключові міста, включно зі штаб-квартирою, звідки керують військовими діями проти України. Інші підрозділи “Вагнера” рухаються на північ через Воронезьку область, майже напевно маючи на меті дійти до Москви. Оскільки дуже мало свідчень зіткнень мжі “Вагнером” і російськими силовиками, частина вочевидь залишилися пасивними і мовчки стали на бік “вагнерівців”, – констатує розвідка.