Росія передислоковує на північ Криму нові військові підрозділи для утримання окупованих територій.

Вороги наразі докладають усіх зусиль, щоб зберегти так званий сухопутний коридор у Крим, про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

“У цьому полягала їхня ідея захоплення Донецької області, узбережжя Азовського моря, також у їхніх планах було відрізати Україну від Чорного моря. Але країна-окупант не змогла реалізувати жодних планів в Україні. Враховуючи, що наші закордонні партнери поставляють нам нові зразки озброєння, так званий сухопутний коридор до Криму, звичайно, не є безпечним. Україна завдаватиме ударів по позиціях росіян на всій окупованій території”, – пояснив Черняк.

Він поінформував, що загарбники стягують на північ Криму нові військові підрозділи та продовжують будувати оборонні споруди як на півночі тимчасово окупованого півострова, так і на тимчасово окупованій частині Херсонщини.

“Вони програють, тому створюють захисні споруди там, де можуть, розуміючи, що їм доведеться вести на цих рубежах бойові дії”, – зазначив представник ГУР.

До слова, Україна може завдавати ударів по місцях зберігання ракет у Криму, зазначив в ефірі Радіо NV експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

«Більшість ракет — подвійного призначення. <…> Все, що знаходиться в Криму, — це носії подвійного призначення. Вони використовуються у звичайній війні. І все, що використовується Росією у звичайній війні, є легальною ціллю для атак. Тому, як били по аеродромах, як били по носіях, так і треба бити. Питання лише у засобах, якими можна це зробити», — каже Їжак.

За даними української розвідки, у тимчасово окупованому Криму розташовані російські носії ядерних боєприпасів наземного, повітряного і морського базування. Однак експерт має сумніви, що на півострові з’явилася ядерна зброя:

«Навіть якби в Криму з’явилася ядерна зброя (я особисто не вірю, що там вона є, принаймні, на постійній основі, це занадто ризиковано), то ще більш легітимною стала б така ціль, де знаходиться ядерна зброя. Її поява в Криму означала б, що Росія готує ядерну атаку по Україні».

Час від часу в Криму чутно звуки вибухів. Останні пролунали 4 січня в окупованому Севастополі.

Раніше керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов говорив, що захисники України повернуться до окупованого Криму до кінця весни.

А президент України Володимир Зеленський заявив, що війна Росії проти України має закінчитися визволенням Криму так само, як почалася з його окупації.

Аналітик Defense Express Сергій Згурець переконаний, що Збройні Сили України не будуть планувати десантну операцію для звільнення Криму.

Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”.

“На Півдні України окупанти активно риють окопи. Це саме стосується і окупованого Криму. Там противник інтенсивно створює лінії оборони. Проте ці лінії оборони розраховані на відбиття великої десантної операції, яка навряд чи планується з боку ЗСУ”, – пояснив Згурець.

Аналітик вважає, що першочергово для звільнення Криму потрібно знищити всі сполученням півострова з РФ.

“Для того, щоб росіянам знадобились окопи на півночі Криму, Збройні Сили України мають спланувати десантну операцію. Проте, я розумію, що питання визволення Криму буде вирішуватись зовсім по-іншому. Зокрема будуть перерізані всі логістичні шляхи з Росією. Потім буде знищене російське військове угруповання на півострові. Тому ні про яку десантну операцію не може йти мови”, – додав він.