Наступного тижня в Раді планується голосування за нового міністра енергетики.

Кандидатом на цю посаду в Офісі президента бачать віце-президента Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” Германа Галущенка. Чи вистачить голосів у парламенті за його призначення замість багатостраждального в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка, пам’ятаючи про дві провальні спроби поставити того на пост? І чому взагалі спливла ця кандидатура?

Судячи з біографії, розісланої депутатам від “Слуги народу” (СН), Галущенко – фахівець широкого профілю. Основний напрямок – юридичний, але у нього є і період дипломатичної роботи, викладає (доцент кафедри міжнародного приватного права Київського Інституту міжнародних відносин). Працював з 1997 по 2005-й в Адміністрації президента Леоніда Кучми, наступні п’ять років – в Секретаріаті його наступника Віктора Ющенка.

При президенті Вікторі Януковичі – в Мін’юсті і короткий час виконавчим директором з правового забезпечення – в “Енергоатомі”, куди повернеться вже при президенті Володимиру Зеленському на віце-президентську посаду. Має дипломатичний ранг надзвичайного і повноважного посланника другого класу, третій ранг держслужбовця.

Був членом політради партії “Патріот”.

За словами аналітика Інституту стратегічних досліджень Юрія Корольчука, Галущенко просувають на Міненерго тому, що ніхто інший не погодився.

“Наскільки я знаю, всі інші кандидати відмовилися. А Галущенко – креатура Офісу президента. Разом з тим, його можна вважати компромісною фігурою для Коломойського і Ахметова, так як вони вже довгий час” ділять “” Енергоатом “на двох (купують там недорогу електроенергію – ред.). Юридичний супровід цих угод був через Галущенка, він для них людина зрозуміла”, – прокоментував експерт “Страні “.

Член “енергетичного” комітету Ради Олексій Кучеренко (“Батьківщина”) стверджує, що Галущенка рекомендував в.о. президента “Енергоатому” Петро Котин.

“Другий – однозначно людина ОП, саме під нього збили екс-президента” Енергоатома “Юрія Недашковського, який професійніше всіх нинішніх топ-менеджерів в енергетиці, разом узятих”, – коментує народний депутат Кучеренко ( “Батьківщина”).

Джерело близьке до Офісу президента підтверджує, що Галущенко близький до керівників Зе-команди. У тому числі і до першого помічника президента Сергія Шефіра, і до глави Офісу президента Єрмака. “У нинішній захід у владу Галущенко з’явився стараннями екс-міністра економіки Тимофія Милованова, який зараз радник Єрмака. До нього прислухаються по багатьом рішенням в області економіки”, – говорить джерело.

Як би там не було, компромісність цього призначення підтвердить тільки голосування в парламенті.

Дві спроби провести Юрія Вітренка на пости міністра енергетики і першого віце-прем’єра провалилися через саботаж різних груп впливу в Раді – перш за все, Коломойського і Ахметова, навіть незважаючи на сильний тиск ОП. Якщо навіть одна група з цієї пари буде проти кандидата, велика ймовірність, що він не збере достатньо голосів.

У той же час, як розповіли джерела у фракції “Слуги народу”, після вчорашнього засідання фракції, де розглядалася його кандидатура, прогноз по голосуванню за Галущенка швидше позитивний.

“Звичайно, є момент, що він не енергетик, а юрист, але це для багатьох у фракції не великий гріх. Такого негативу, як Юрій Вітренко не викликає. Та й амбіцій когось підсидіти у нього не простежується. Звичайний виконавець”, – ділиться своїми враженнями один з депутатів.

Що стосується інших фракцій і депгруа, то представник “Батьківщини” Кучеренко каже, що конкретно він не підтримує кадрову пропозицію ОП.

“Не бачу підстав. А фракція ще не прийняла рішення”, – прокоментував він.

Як сказав представник ОПЗЖ Микола Скорик, його фракція також навряд чи підтримає Галущенка.

Поки ще не визначилася депутатська група “За майбутнє” щодо Галущенка, про що виданню повідомив її співголова Тарас Батенко.

А ось співрозмовник у фракції “Голос” сказав, що, “швидше за все”, вони не будуть підтримувати кандидата в Міненерго.

Співрозмовник в Депгрупа “Довіра” натякає, що їх підтримка у Галущенка буде. “Якщо згадаєте, за Вітренка ми теж голосували”, – заявило джерело.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.