Зараз важливо якнайшвидше передати Силам оборони обіцяні танки Leopard 2 та Abrams, проте тема постачання Україні західної бойової авіації чи кораблів поки що несвоєчасна.  

 Про це заявив в інтерв’ю ZDF віцеканцлер Роберт Габек 
 
Таку думку він обґрунтував побоюваннями, що інакше Німеччина нібито може стати учасницею війни Росії проти України. 

Як висловився німецький міністр економіки, він “не дуже добре” оцінює дебати про підводні човни або літаки для ЗСУ. 

“Це не те, що зараз буде. Я не вважаю за правильне зараз постачати винищувачі”, – сказав Габек і потім додав, що не тільки “зараз”, а й “взагалі”, тому що “є різниця між танками та винищувачами або військово-морською технікою, і я гадаю, ми маємо зберегти цю різницю”. 

За його словами, від початку повномасштабної війни йшлося про “балансування” в “максимальній підтримці України, не дозволяючи Німеччині, Європі чи світу вплутуватися в цю війну”. 

“Дехто каже, і я також поважаю це занепокоєння, що рішення про постачання танків заходить надто далеко. Але ми довго вагалися, а може, й надто довго, щоб ухвалити це рішення”, – визнав віцеканцлер. 

Зараз, коли Україна не має необхідної інфраструктури та фахівців для прийняття та обслуговування сучасних західних винищувачів, вони мали б обслуговуватися країнами-постачальниками, каже він, – тобто членами НАТО. 

Габек побоюється, що через це Німеччина може зайти надто далеко і стати учасниками війни. 
 
Проте, більше схоже на те, що у Німеччині дехто не розуміє, що передача літаків Україні – в першу чергу гарантія того, що війна не пошириться Європою, а завдяки ЗСУ закінчиться на території України. Подібні ж “побоювання” більше схожі на бажання захистити власні інтереси у відносинах з РФ, або ж елементарний страх перед країною-терористкою.