Глава держави Володимир Зеленський прийняв у себе Вселенського Патріарха Варфоломія, який прибув на його запрошення. З нагоди 30-річчя незалежності України увечері 20 серпня Його святість прибула до Києва. Президент України серед іншого обговорив з ним питання миру на Донбасі.

Вселенський Патріарх відразу провів зустріч з прем’єр-міністромУкраїна Денисом Шмигалем.

Вже двічі за час своєї каденції президент був в гостях у Вселенського Патріарха, – нагадав Володимир Зеленський що в ході бесіди.

“Для мене особисто, для України, для нас всіх – це велика честь, що ви приєдналися до нас в такі важливі дні, коли ми відзначаємо 30-річчя нашої незалежності. Це для нас дуже важливо. І саме на 30-річчя незалежності України. І це знакова подія, тому що це відбувається в рік 30-річчя вашого обрання Вселенським Патріархом”, – заявив Зеленський.

Його Святість також подякував президенту за запрошення і додав, що щасливий бути на “прекрасній гостинній українській землі”, особливо в 30-й День Незалежності України. “Для нас велика честь відсвяткувати разом з вами цю важливу для України дату”, – сказав Вселенський Патріарх. Архієпископ Константинополя втретє прибув в Україну. 

Україна – унікальний приклад мирного співіснування багатьох конфесій, – сказав Зеленський . Президент зазначив і подякував за беззастережну особисту підтримку суверенітету і територіальної цілісності країни і її незалежності.

Патріарх Варфоломій і Володимир Зеленський також обговорили питання мирного врегулювання на Донбасі, ситуацію з порушенням основних прав і свобод людини, свободи віросповідання на тимчасово окупованих територіях України.

Агресор також застосовує релігію проти України у вигляді гібридної зброї, – відмітив президент. В свою чергу, Вселенський Патріарх сказав, що від імені Матері-Церкви молиться за мир в нашій країні і благословив українців.

Нагадаємо, ще в березні патріарх Варфоломій підтвердив свій візит в Україну з нагоди 30-річчя Незалежності України. Президент Володимир Зеленський запросив його особисто.

Нагадаємо, напередодні святкування Дня Незалежності в Київ прибуде канцлер Німеччини Ангела Меркель.