ООН не знайшла доказів геноциду серед злочинів російських військових в Україні. Кажуть, що комісія побачила лише “окремі аспекти, які можуть викликати запитання щодо можливого геноциду”.

“Ми не виявили геноциду на території України”, – зазначив голова комісії Ерік Месі.

Незалежна міжнародна комісія з розслідування подій в Україні, що діє під керівництвом ООН, не змогла зібрати доказів геноциду українців після повномасштабного вторгнення РФ.

За словами Меса, група збирала докази, і є “деякі аспекти, які можуть викликати питання” про можливий геноцид.

Разом з тим, у звіті незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні сказано, що російська влада вчинила широкий спектр порушень міжнародного права в галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права в різних областях України, багато з яких становлять військові злочини.

Зазначається, що до військових злочинів належать напади на цивільних осіб та об’єкти енергетичної інфраструктури, умисні вбивства, незаконне позбавлення волі, тортури, зґвалтування та інші види сексуального насильства, а також незаконне переміщення та депортація дітей.

Окрім цьго в звіті сказано, що хвилі нападів РФ на енергетичну інфраструктуру України з 10 жовтня 2022 року можуть бути прирівняні до злочинів проти людяності.

Комісія рекомендує розслідувати всі порушення та злочини та притягувати винних до відповідальності як на національному, так і на міжнародному рівні. Вона закликає до всеосяжного підходу до відповідальності, який включає як кримінальну відповідальність, так і право жертв на репарації.

Зазначається, що для підготовки доповіді комісія відвідала 56 населених пунктів та опитала 348 жінок та 247 чоловіків.

Слідчі комісії проінспектували місця руйнувань, поховань, місця утримання під вартою і тортур, а також залишки зброї, ознайомившись з великою кількістю документів і доповідей.