Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак вважає, що війна в Україні – це питання місяців. Він підкреслив, що для перемоги над РФ підтримка Заходу має залишатись на стабільно високому рівні.

“Це, швидше, питання місяців, а не тижнів. Росія застрягла в Україні, як це було раніше в Афганістані. Водночас вихід із війни зараз означав би визнання Кремлем помилки та необхідності відповідати за наслідки цього варварського нападу”, – сказав Блащак в інтерв’ю Укрінформу.

За словами міністра, країна-агресорка Росія зазнала невдачі, хоч як би вона не намагалась продемонструвати успіх так званої “військової операції”.

“Перший етап цієї війни українці вже виграли. Вони відтіснили росіян від Києва, зупинили їх на сході й успішно утримують довгу лінію фронту. Росія, незважаючи на всю свою пропаганду успіху, зазнала невдачі, а “спеціальна військова операція”, яка мала завершитися за кілька днів, втягнула росіян у тривалий конфлікт, який дискредитував їх на міжнародному рівні та в якому вони зазнають величезних втрат”, – сказав очільник Міноборони Польщі.

Блащак наголосив, що збереження підтримки України з боку Заходу є єдиним шляхом до перемоги і підтримання фундаментальних принципів міжнародного права у відносинах між державами.

На думку генерал-лейтенанта, колишнього заступника начальника Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка, всі події вказують, що Путін намагається перевести війну до затяжної.

“З огляду на те, що Росія – велика ресурсна держава, відсутність потрібної кількості сучасних озброєнь там традиційно заповнюють живою силою. Півмільйона вже мобілізували, понад 300 тисяч завели на фронт, 200 тисяч готують на російських та білоруських полігонах. Ми бачимо по кривавих, запеклих бойових діях, що це відіграє свою роль.

Противник просто закидає тілами наші позиції на Східному фронті. А боєприпаси та озброєння керівництво РФ вичавлюватиме з Ірану, Північної Кореї, деяких країн Африки. Намагатися про щось домовитися з Китаєм. Плюс – кидати у бій своє старе озброєння. Комплектувати із двох-трьох одиниць щось більш-менш робоче. Так, така бронетехніка не буде укомплектована сучасними пристроями (лазерними далекомірами, тепловізорами тощо). Але все одно це будуть вогневі засоби, що переміщаються, здатні вражати наші сили на фронті”, – пояснює генерал виданню Коментарі.

Він наголошує, що російське керівництво реалізує один із законів війни. Суть його в наступному: якщо в тебе є сучасні ефективні озброєння, тобі потрібно менше військовослужбовців, а якщо сучасного озброєння мало — потрібно більше особового складу і нехай старого, але озброєння, що перебуває на ходу.

“Це так званий екстенсивний шлях вирішення військових завдань. Простіше кажучи – вирішувати проблеми життям великої кількості своїх солдатів. Яких російське керівництво ніколи не шкодувало”, – констатує Ігор Романенко.

У країни-агресора нічого немає крім покірного населення та карального апарату.

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій розмірковує так:

“У Росії просто дуже мало інших козирів. По суті, у країни-агресора нічого немає, крім покірного населення і карального апарату, члени якого відправляють на забій росіян для того, щоб не виїхати самим”.

Опричнина знову впливовіша за армію, і знову воює погано, як і в 16 столітті. Натомість служить цареві добре, зазначає експерт.

“По суті, до багатьох у Росії нарешті приходить розуміння, що вона, крім того, щоб мучити своїх беззбройних і чужих, нічого не вміє”, – зазначає Олександр Палій.