Після введення санкцій США проти Ігоря Коломойського, в нього зменшилася  впливовість у Верховній Раді. Через це, олігарх не мав змоги захистити нардепа Олександра Дубінського, якого виключили з політсили.

Таку думку у своєму блозі “Чесна політика” висловив журналіст Сергій Лещенко. Він зауважив, що Дубінський втрачає свій вплив набагато швидше, ніж на це очікувалося.

Варто зазначити, що на нардепа зі “Слуги народу” у США наклали санкції, йому видалили канал в ютубі та вигнали як з фракції, так і з партії “Слуга народу”. До цього ж, політика зняли з посади очільника осередку політсили у Києвській області.

Одночасно Дубінський намагався створити власне міжфракційне об’єднання. Однак туди вступило всього 5 “слуг”, а також нардеп з групи “За життя”.

«Захистити його (Дубінського) нікому: його патрон Коломойський сам не знає, як врятуватися»,– зазначив Лещенко.

Лещенко зауважив, що це свідчить про суттєве падіння впливу олігарха Ігоря Коломойського, тому що  раніше Дубінського, за його словами, називали особистим наглядачем Коломойського у Раді. Журналіст пов’язує це із санкціями США проти олігарха.

За словами Лещенка, санкції проти Коломойського – це сигнал Америки для української влади. Тож, народні обранці розуміють, що його варто остерігатися. На думку Сергія Лещенка, це може бути тільки “прелюдією” до справжніх проблем в житті олігарха.

Він додав, що кримінальна справа щодо Коломойського може бути дуже скоро. Також він підкреслив можливість введення санкцій міжнародного арешту.

Нагадаємо, що у Раді національної безпеки й оборони України зазначили, що розглянуть санкції стосовно українського олігарха та колишнього чиновника Ігоря Коломойського «у разі надходження пропозицій».

«У разі надходження пропозицій щодо застосування санкцій стосовно зазначеної у Вашому запиті особи від уповноважених законом України «Про санкції» державних органів, вони будуть винесені на розгляд РНБО України в установленому порядку», – заявили в РНБО.

Там додали, що, згідно зі статтею п’ятою закону України «Про санкції», Рада національної безпеки й оборони розглядає питання щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виключно на підставі пропозицій Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів, Національного банку України, Служби безпеки України.