Ситуація в Авдіївці Донецької області ускладнюється. Російські окупаційні війська намагаються оточити місто з південного та північного флангів.

Про це в ефірі телемарафону повідомив керівник міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Сили ворога в рази більші. Однак Авдіївка не впала, як пишуть деякі Телеграм-канали. Такого немає. Якщо так хтось заявляє, то це, у першу чергу, неповага до захисників, які боронять це місто. До того, щоб «все пропало», ще дуже далеко», — заявив він.

Російські війська, які є агресором, пробують атакувати позиції Збройних Сил. Без того, вони здійснюють прямі напади. Ворожі сили намагаються відокремити Авдіївський коксохімічний завод.

«Ворог через дачний масив хоче відрізати частину міста, відрізати коксохім, і тисне туди дуже потужно. Хлопці відпрацьовують, не дають їм робити просування, але ситуація дуже непроста», — наголошує Барабаш.

Згідно з його висловлюванням, призначення нового головнокомандувача Збройних Сил означає, що «щось нове настане, нові стратегії будуть впроваджені». Однак військові підкреслюють, що для них найважливіше — це наявність достатнього забезпечення, резервів і боєкомплектів.

«Звичайно. Вже головком [Олександр] Сирський знає нашу ділянку, особисто був в Авдіївці неодноразово, розуміє нашу ділянку загалом. Думаю, зараз якісь нові підходи однозначно будуть стосовно оборони нашого міста», — сказав керівник Авдіївської МВА.

Станом на 9 лютого в Авдіївці залишається 935 містян. Вчора було евакуйовано шість осіб, а на сьогодні і завтра заплановані нові вивезення, проте це буде залежати від безпекової ситуації, зазначив голова громади Авдіївки.

Барабаш вказав, що люди бояться покинути місто через небезпечні дороги, і в основному залишаються тут літні мешканці.
Росія окупувала приблизно 18% території міста Авдіївка в Донецькій області. Проходять штурми у приватному секторі на півночі населеного пункту.

За повідомленням аналітиків OSINT-спільноти DeepState, росіяни взяли залізничний міст і намагаються через приватний сектор прорватися у напрямку автобази та в’їздного знаку до Авдіївки. Водночас спостерігається збільшення чисельності ворожих військ, які продовжують наступати.

Біля Степового російські війська намагалися продвинутися, але не досягли успіху. Також у самому місті Авдіївці окупанти активно вирушали по трасі, але зазнали втрат і були відігнані.

«На півдні міста ворог настільки фанатичний, що заходить в оточення та тримає кругову оборону. Останні рухи противника покликані остаточно вбити логістику у стару Авдіївку», − зазначили у DeepState.

Авдіївка наразі залишається однією з найскладніших ділянок фронту, де на всьому периметрі навколо міста зростає кількість бойових дій.

Офіцер 59 ОМБр ім. Якова Гандзюка, Сергій Цехоцький, заявив, що окупанти не знижують інтенсивність штурмів на Авдіївку. Він підкреслив, що окупаційна армія не зважає на життя людей, але наразі втрати на фронті під Авдіївкою свідчать про панічні настрої серед російських солдатів. За словами Цехоцького, російські війська знову активно використовують техніку у боях за Авдіївку.

Водночас, військовий аналітик Олексій Гетьман згадав, що починаючи з 10 жовтня, коли російська армія почала наступ на Авдіївку, втрати російського війська становлять 17 тисяч осіб, що перевищує кількість втрат радянських сил за 10 років Афганської війни, коли загинули близько 14 500 радянських солдат.

Нагадаємо, що видання Reuters проаналізувало причини, чому Росія прагне захопити місто Авдіївка в Україні. Зазначається, що це місто розглядається як ворота до Донецька, чия житлова зона, за даними російських чиновників, час від часу піддавалася обстрілам з боку українських сил, інколи з самої Авдіївки.