Радник Президента України Володимира Зеленського, № 2 у виборчому списку партії «Слуга народу» Руслан Стефанчук в інтерв’ю «24 каналу» заявив, що наразі в Україні немає якісного інституту приватних виконавців:
«Ми повинні мати як державних виконавців, так і приватних. Справжніх приватних виконавців, а не оцих 170 чоловік, яких підготував Мін’юст, і вони сидять просто за «відчехлення» від певного відсотку. А всіх інших просто блокували. Подивіться тільки, як складаються у нас екзамени на приватних виконавців. В нас що, настільки дурні люди? Ні, в нас просто система таким чином вибудована, що не дає розвиватися приватній ініціативі».
Також Руслан Стефанчук наголосив, що модель «державне — приватне» має бути і в судовій системі. «У правосудді повинні бути як державні суди, так і розвинута система медіації. Це коли можна не йти в суд, де дорого та довго, а йти до людей, яким довіряють, і вони проводять процедури примирення. І це швидше та зрозуміліше для людей», — вважає радник Президента.
Окремо Руслан Стефанчук підкреслив, що такі ініціативи сприятимуть утворенню конкуренції, що в подальшому має покращити рівень надання державних послуг:
«Тільки коли ми створимо рівні можливості держави і суспільства, почнеться конкуренція, яка породжує вищу якість. Ми маємо відкрити також велику кількість сфер для іноземних інвестицій і бізнесу. Вони ввійдуть в Україну зі своїми стандартами якості, і наші почнуть теж підтягуватися», — поділився планами радник Президента.
Раніше про те, що в держави повинна залишитися роль регулятора, а функції з надання послуг їй варто передати на аутсорсинг приватному сектору, розповів керівник проекту ЄС «Право-Justice» Довідас Віткаускас.
«Виникають аргументи про те, що якщо держава віддасть певні повноваження приватним виконавцям, є ризики з дотриманням етики, відповідальністю, ціною і якістю послуг. Однак найчастіше саме приватний сектор надасть послугу швидше, якісніше і за кращу ціну для споживача. Тому цю ідею потрібно просувати і вибудовувати ефективне самоврядування як гарантію для того, щоб держава займалася регулюванням, а надання тієї чи іншої послуги передавало приватним професіями. Ми часто дискутуємо з Мін'юстом та іншими державними органами, як посилити самоврядування і створити баланс між роллю держави як регулятора професії, фільтра доступу і контролю якості, а з іншого боку, дати можливість приватним професіями саморегулюватися. Тут ми ще не знайшли балансу, тому в цьому напрямку потрібно працювати », — зазначив Д. Віткаускас.