В "Міністерстві транспорту" анексованого Криму заявили, що швидкість руху поїздів по незаконно побудованому Кримському мосту не повинна перевищувати 20 км/год.

Про це повідомляє підконтрольний окупаційній владі ресурс "Кримінформ". Як запевнив кримський "віце-прем'єр" Михайло Селезньов, тільки на такій швидкості у пасажирів буде можливість "насолодитися красотами, які відкриваються".

"Це буде серйозна конкуренція для авіаперевізників, тому що багато хто скористається можливістю потрапити до Криму саме на потягу", – додав він, наполягаючи на тому, що більшість пасажирів будуть обирати саме подорож залізницею нібито через бажання подивитися на міст.

Поплічник окупантів також прогнозує, що вартість квитків на потяги в Крим із сусідньої Росії по Кримському мосту буде дешевшою, аніж авіаперельоти.

Зауважимо, що проектом будівництва передбачена максимальна швидкість руху потягів по мосту до 120 кілометрів за годину, а вантажні – 80 кілометрів на годину. Загалом він нібито розрахований на рух поїздів масою 7100 тонн. 

Окупанти планують, що перший поїзд поїде незаконним Керченським мостом 8 грудня 2019 року. Ним ходитимуть поїзди 11-ма маршрутами, зокрема з Москви, Санкт-Петербурга, Мурманська, Брянська та інших російських міст.

Варто додати і те, що в окупантів часто виникають проблеми з мостом.

До прикладу, на морській ділянці споруди один із залізничних прольотів нахилився та впав у воду. Також Кримський міст поступово зміщується. Одні об'єкти просідають зі швидкістю до 89 міліметрів за рік, інші – піднімаються зі швидкістю до 52 міліметрів у рік.

За словами експертів, основною причиною швидкого руйнування мосту є порушення усіх норм його будівництва, адже споруджували його нашвидкуруч і з порушеннями.

Руйнація Кримського мосту може стати катастрофою не лише на рівні людських втрат, а й екологічною. Міст вже слугує неприродною дамбою і шкодить екосистемі. Його падіння на рівні 35-метрової глибини взагалі може перекрити протоку.

Також експерти зазначають, що найстрашніші наслідки для мосту, можливо, ще попереду.

Мало того, що незаконний об'єкт розташований у небезпечному для будівництва місці, так ще й не перевірений як годиться, чи зможе витримати навантаження, коли Росія пустить по ньому потяги.