У зв'язку з економічною кризою в Україні безвізовий режим із Європейським союзом становить небезпеку для Української держави. Таку думку висловив екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі у відеоблозі у Facebook.

"Безвіз – це, звичайно, позитивно. Але в умовах того, що вони зробили, це прямий інструмент знищення України. Тому що люди просто масово їдуть, і молодці поляки, які їх чудово приймають, одразу інтегрують, і Польща повністю вирішила для себе демографічну проблему і дуже швидко розвивається завдяки Україні й Грузії теж. А чому ми повинні радіти? Я радий за Польщу, але для України це дуже погано", – підкреслив він.

За інформацією президента України Петра Порошенка, зараз Україна має безвізовий режим більше ніж зі 100 країнами світу.

Український паспорт відповідає 41-му місцю у світовому рейтингу, який склала консалтингова компанія Henley & Partners. За її даними, український паспорт дає змогу в'їхати без візи або за спрощеною процедурою її отримання до 128 країн.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У серпні 2018 року у НБУ називали одним з основних ризиків розвитку економіки України трудову міграцію.

За оцінками Центру економічної стратегії, приблизно 4 млн українців є трудовими мігрантами. Тільки в Польщі, за інформацією посла України у Варшаві Андрія Дещиці, працює і проживає понад 1 млн українців.

Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після воєнної агресії. На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. грн.