Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек обурений тим, що Федеральна розвідувальна служба (BND), на відміну від інших спецслужб, помилялася у своїх оцінках щодо повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це він сказав у інтерв’ю журналісту Штефану Ламбі для його книги «Надзвичайна ситуація. Управління під час війни», повідомляє Die Welt.

За його словами, на відміну від спецслужб Великої Британії та США, «інші спецслужби говорили: «це навчання, до найгіршого не дійде», але дійшло до найгіршого». Він уточнив, що має на увазі німецьку BND.

«(Наші) спецслужби прогнозували, що Путін окупує всю Україну через 24, 48 годин», – згадує Габек.

Зазначимо, що через два дні після повномасштабного вторгнення РФ німецький уряд прийняв рішення про початок постачання зброї в Україну.

Раніше BND розпочала внутрішню перевірку у зв’язку з тим, що не змогла передбачити спробу заколоту в Росії з боку приватної військової компанії «Вагнер», а її керівнику Бруно Калю може загрожувати відставка.

ЗМІ інформували, що це не останній скандал у розвідці. Повідомляється, що в ній могли засісти російські шпигуни. ТакожБундестаг перевіряє, чому німецька розвідка не була готова до подій в Афганістані у 2021 році, коли владу захопив «Талібан». Пригадується і гучний інцидент із викриттям шпигуна Карстена Л. наприкінці минулого року.

Крім того, очільник Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каль опинився в Києві в день повномасштабного вторгнення Росії та був змушений евакуюватись звідти.

Спецпідрозділ німецької розвідки евакуював з Києва главу свого відомства Бруно Каля, який перебував в українській столиці, коли Росія здійснила напад на Україну. Бруно Каль поїхав до Києва, щоб обговорити ситуацію з українськими колегами. Але Каль не зміг вчасно дістатися до цього евакуаційного підрозділу. Тому з цієї небезпечної ситуації його довелося рятувати спеціальному відділу розвідку.