Росія не припиняє своїх спроб вибити Сили оборони з плацдармів на лівому березі Дніпра. Для цього їй доводиться залучати все нових і нових військових.

Армія РФ 21 грудня зазнала тяжких втрат у Кринках, що на лівобережній частині Херсонської області. Спроба вибити ЗСУ із плацдарму закінчилася плачевно для російських штурмових груп. Деталями поділився у своєму блозі воїн 24-го штурмового батальйону ЗСУ «Айдар» Станіслав Бунятов під позивним «Османом».

«21 грудня окупанти прорвалися до центру Кринок. Їх замкнули в «котел» в одному з будинків і вдарили туди 11 снарядів «777-й», — розповів Осман.

Нову партію російських штурмовиків, які намагалися прийти на допомогу своїм заблокованим товаришам, ЗСУ «покосили» у лісі на підході до Кринка. Там же було знищено дві БМП, в одній з яких була піхота, а в другій макети для відвернення уваги.

«За добу мало вистачити, але… знову лізуть. Не знаю, що за генерал там відправляє їх на такі штурми…», — констатував воїн ВСУ.

Зазначимо, що за окупацію Херсонської області відповідає російське угруповання «Дніпро». За неї відповідає російський генерал Михайло Теплинський, якого сильно критикують військові РФ за любов до «м’ясних штурмів».

Днями британська розвідка проаналізувала ситуацію на лівому березі Херсонщини, зазначивши, що з великою ймовірністю там зазнала великих втрат 104 дивізія ВДВ, яку сформували зовсім нещодавно. Але це не завадило Путіну в той же день доповісти, що у російської армії немає втрат і що російський лідер взагалі «піклується» про життя своїх солдатів.

«Всі намагання окупантів вибити наших морпіхів з лівого берега завершуються нічим. Штурми українських позицій в селі Кринки завершуються розгромом тих підрозділів, які спрямували на штурм. Тому зараз окупанти просто засипають українські позиції керованими авіабомбами та артилерією», – розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

Тому не дивно, що у загарбників з цього приводу дуже «підгорає», і навіть Путін у своїй пресконференції згадав про бої за Кринки. Для Росіян наявність українських плацдармів на лівому березі Дніпра створює значні проблеми, а оскільки вони нічого не можуть із цим зробити, то їм лишається лише вдавати, що ніякої загрози в цьому немає.

Речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі українського телеканалу також заявив, що російські окупанти зазнають величезних втрат сил і засобів на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Біля села Кринки вже можна спостерігати кладовище розбитої техніки ЗС РФ.

За його словами, ворог продовжує перекидати техніку на лівобережжя Херсонської області, оскільки зазнає великих втрат.

“Дійсно, ворог перекидає техніку, вона горить. Сьогодні населений пункт Кринки — вже повністю випалена земля, руїни. Там деякі локації перетворилися на кладовище російської військової техніки. На цій ділянці фронту використовуються активно наші дрони, працює дуже чітко й ефективно українська артилерія”, — сказав Братчук.

Що стосується евакуації особового складу ЗС РФ, то, за словами спікера, поранених в окупантів дуже багато. Вони не встигають їх вивозити, вдається евакуювати лише невелику частину.

“Зафіксовано випадки, коли російські солдати самі на полі бою добивають своїх поранених. Це вже знято, зафіксовано. Я думаю, що, в разі необхідності, такі матеріали будуть надані. Тривають дуже інтенсивні бої. Сьогодні точно особливо не до картинок. Проте такі випадки зафіксовано. Ба більше, ворожа техніка, коли прямує з десантом на борту в атаку, викидає десант і намагається повернутися одразу до пункту дислокації на свої позиції. Зробити це не вдається. Тому втрати в росіян великі, я б сказав, величезні. Ціна штурму плацдармів ЗСУ на лівому березі для росіян дуже висока”, — резюмував Братчук.