У Маріуполі російські загарбники взяли у заручники медиків та пацієнтів Обласної лікарні інтенсивного лікування, про це у Телеграмі повідомив керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

За його словами, інформацію про захоплення російськими окупантами медичного закладу встиг передати один з працівників установи. Йдеться про Обласну лікарню інтенсивного лікування.

З лікарні неможливо вийти. Сильно стріляють, сидимо у підвалі. Машини до лікарні не можуть під’їхати вже дві доби. Навколо горять багатоповерхівки… До нашої лікарні росіяни нагнали 400 осіб із сусідніх будинків. Вийти нам не можна, – процитував слова медика Кириленко. 

Він уточнив, що днями російські війська практично зруйнували цю лікарню – в основному корпусі від бомбардувань впали плити перекриття. Але персонал і пацієнти продовжували перебувати у пристосованому підвальному приміщенні – працювати і лікуватися.

“Звертаюся до міжнародних правозахисних організацій з вимогою відреагувати на ці злісні порушення норм і звичаїв війни, на ці кричущі злочини проти людяності. Росія і кожен її громадянин, причетний до злочинів в Україні, має бути покараний!”, – наголосив керівник Донецької ОВА. 

З Маріуполя 14 березня вдалося виїхати людям на 160 приватних автомобілях.

Крім того,  голова Запорізької ОДА Олександр Старух повідомив інформацію щодо гуманітарного конвою, що прямував до Маріуполя: слід зазначити, що окупанти третій день не дають можливості доставити ліки, продукти харчування та вкрай необхідні речі для мешканців міста.

Як повідомлялося, станом на 13 березня понад 2,1 тисячі маріупольців загинули від атак з боку російської федерації. Росіяни спричинили в Маріуполі гуманітарну катастрофу, зокрема, загарбники бомблять беззбройних та блокують гуманітарну допомогу.