Станом на 2 грудня, минулої доби українські захисники відтіснили окупантів з позицій на північ від Хромового та на схід від Кліщіївки, а також є успіхи в контратаці біля Авдіївки.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни за 1 грудня.

Як видно на геолокаційних кадрах за 30 листопада, загарбники могли просунутися на південний схід від Вільшани (15 км на північний схід від Куп’янська).

Російські джерела стверджують, що тривають важкі бої біля Синьківки. Водночас український Генштаб заявив, що Сили оборони відбили російські штурми у тому районі та на північний схід від Петропавлівки, неподалік Стельмахівки, Торського та в Серебрянському лісництві.

Також начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо зазначив, що окупанти трохи знизили інтенсивність обстрілів на Куп’янському та Лиманському напрямках, а на останньому вони перегруповуються.

Він зауважив, що російські бойовики мають великий запас плануючих бомб, якими атакують лінію фронту Куп’янськ-Лиман. Український військовий оглядач Костянтин Машовець вказував, що російська армія наступала на захід і південь від Кремінної.

Водночас речник Сухопутних військ України Володимир Фітьо зауважив, що окупанти активізувалися на всьому східному фронті. Зокрема, перекинули частини 98-ї та 106-ї гвардійських повітряно-десантних дивізій з напрямку Лиману на позиції між Хромовим і Богданівкою для посилення там своїх сил. Фітьо додав, що загарбники оснащують бронетехнікою підрозділи на цьому напрямку.