Президент Литви Ґітанас Науседа підписав указ про звільнення дипломата Ейтвідаса Баярунаса від обов’язків посла у росії з 1 червня. Про це повідомляє  національний мовник LRT. Раніше литовський уряд запропонував відкликати посла після появи свідчень про жорстокі вбивства в Бучі Київської області, скоєні російськими військовими.

У зв’язку з російською агресією Литва ще у квітні ухвалила рішення про висилку глави російського посольства у Вільнюсі Олексія Ісакова та співробітників генерального консульства в Клайпеді, а також про закриття російського диппредставництва в цьому місті та зниження дипломатичного представництва між Литвою і росією до рівня тимчасових повірених у справах. Четверо співробітників посольства росії також були вислані за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

У відповідь москва вислала литовських дипломатів і закрила представництво в Санкт-Петербурзі.

До того ж шостий пакет санкцій ЄС проти Росії має бути схвалений, повідомив президент Польщі Анджей Дуда.

Яким чином мир мирним шляхом може допомогти в завершенні війни? Лише санкціями, лише твердим тиском, лише ізолюючи Росію, викидаючи її з міжнародної спільноти, в економічному сенсі. Це і питання шостого пакета санкцій у рамках ЄС, яке має бути запроваджене. Це дуже важливе питання. Тут я звертаюся до тих, хто має сьогодні сумніви: забудьте про business as usual, – сказав Дуда на пресконференції за результатами переговорів з президентом України Володимиром Зеленським у Києві в неділю.

Він наголосив, що треба дійти ситуації, коли “ця війна повністю перестане бути вигідною для Росії і буде загрозою для неї самої”.