Проти президента України Володимира Зеленського ексглава держави Петро Порошенко й голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук діють заодно узгоджено із Кремлем, вважає політолог Станіслав Бєлковський.

Екс-президент України Петро Порошенко й голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук об'єднали зусилля, щоб протистояти президенту України Володимирові Зеленському.

Таку думку Станіслав Бєлковський висловив 13 липня в ефірі відомої радіостанції.

"Пристрасті посилюються, і ми одержуємо нові докази того, що Віктор Медведчук і Петро Порошенко діють заодно узгоджено із Кремлем і, працюючи на різних полюсах українського політичного спектру, де-факто реалізують якийсь неформальний проект під робочою назвою "Зеленський – це ненадовго", – сказав він.

Політолог вважає, що спільне завдання Порошенка й Медведчука – "блокувати нинішнього президента Володимира Зеленського, обмежити його фактичні повноваження (вони й формально не бозна-які великі) і створити кілька центрів влади та сили, у кожному з яких зможе працювати (публічно, як у випадку з Віктором Медведчуком, чи таємно, як у випадку з Петром Порошенком) Російська Федерація і безпосередньо Кремль".

"Саме в цьому контексті, на мою думку, і мають сприймати нещодавній телемарафонний скандал", – зазначив Бєлковський.

За його словами, організатори спільного для українського телеканала NewsOne і російського "Россия 1" телемарафону проводити його насправді не збиралися.

"Їм просто був потрібен скандал для підвищення рейтингу двох політичних сил напередодні парламентських виборів, які мають відбутися в Україні 21 липня. Це, звісно, власне "Опозиційна платформа – За життя", оскільки гоніння на телемарафон та його скасування (хоча, можливо, ніхто його і проводити не збирався від самого початку) сприяє мобілізації та консолідації електорату цієї проросійської політичної сили, і, навпаки, партія "Європейська солідарність" колишнього президента пана Порошенка, який приписує собі всі заслуги в організації кампанії проти телемарафону та його зрив, особливо зважаючи на роль Генеральної прокуратури й особисто [генпрокурора] Юрія Луценка", – заявив Бєлковський.