Один із найгарячіших напрямків фронту – це район Бахмута та Соледара, адже ворог тривалий час має ініціативу. Росіяни продовжують атакувати місто, намагаючись захопити його. 

Таку думку 24 каналу висловив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. Він наголосив, що сьогодні саме район Бахмута є передовою українського духу, адже окупанти зосередили там все, що могли.

За словами Череватого, там загарбники б’ють усіма видами ствольної артилерії, реактивними системами залпового вогню, авіацією, ракетами, мінометами і танками.

І попри все це, наші воїни стоять, показуючи неймовірний героїзм, мужність і військову навченість, злагодженість та солідарність. Ми теж зазнаємо втрат, але стоїмо,– наголосив речник Східного угруповання.

Він додав, що хоч російські війська і справді докладають максимальних зусиль, українські захисники не дають ворогу пройти далі і впевнено боронять рідні землі.

Російські окупанти на Сватовському напрямку намагаються побудувати лінію оборони.

Про це повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону.

“Так як ми продовжуємо натиск на Сватовському напрямку, сьогодні там вогнем нашої артилерії була знищена колона з п’яти автомобілів. Також у селі Новоіванівка Луганської області був знищений склад боєприпасів та, за попередніми даними, десять чоловік з так званого підрозділу “кадирівців”. Там ворог будує оборону, намагається максимально використовувати місцевість, інженерні засоби. Відтак, ми зараз працюємо над тим, у першу чергу артилерія, щоб знищити ці його можливості”, – сказав він.

За його словами, на Бахмутському та Авдіївському напрямку ворог намагається прорвати оборону українських військових, проте не може досягти там успіху.

Якщо окупанти висадять у повітря Каховську дамбу, то вони таким чином «відріжуть собі ногу».

Про це сказав на брифінгу військовий експерт полковник Петро Черник.

«З військової точки зору підрив Каховської дамби не матиме жодного значення, тому що українські війська перебувають значно на північ. Якщо вони це зроблять, то вони відріжуть собі ногу, бо та потенційна водна ударна хвиля, яка може утворитися, насамперед підтопить територію, де знаходяться російські війська», – наголосив він.

За його словами, також «відразу постане питання з постачанням води на Кримський півострів – воно буде позбавлене водопостачання», – сказав він.

Черник зазначає, що такий підрив може свідчити, що в Росії триває боротьба з Путіним, аби всім продемонструвати, що він не контролює ситуацію та в Криму немає води.

Говорячи про так звану евакуацію мешканців Херсона на лівий берег Дніпра, Черник сказав, що це «класична депортація українських громадян».

За його словами, це свідчить про те, що Росія для українців є «цивілізаційним злом» і противник перейшов усі можливі ризики людяності і показує, що чекає на Україну у разі капітуляції». «Якби таке сталося (йдеться про капітуляцію України – УНІАН), а цього не станеться, то тоді сотні тисяч українців переб’ють, а до Сибіру вивезуть мільйони, а решту – «тунельне рабство», – сказав він. За його словами, Росія вже раніше використовувала такі методи.

Експерт зазначає, що ці кроки Росії є «стратегічною ознакою психологічної слабкості супротивника»

Абсолютно незрівнянні з реальністю звинувачення Росії в тому, що Україна створює “брудну бомбу”, яка може нести радіаційне забруднення, покликані зупинити постачання зброї та підготувати виправдання для ядерних загроз самої РФ.

Таку думку в інтерв’ю Fox News висловив міністр оборони України Олексій Резніков.

“Це абсурд та повний фейк. Це новий етап російської інформаційної кампанії проти цивілізованого світу. Вони намагаються зупинити постачання в Україну будь-яких пакетів підтримки та допомоги. Також вони намагаються організувати певну нагоду для використання з їхнього боку ядерних загроз”, – зазначив міністр оборони.