43% українців готові прийти на виборчі дільниці на виборах президента.

Найбільше зростання у президентському рейтингу у січні демонструє мер Львова Андрій Садовий. Відповідні дані оприлюднив Інститут аналізу та прогнозування.

Згідно з даними опитування, 43% українців готові прийти на виборчі дільниці на виборах президента, 12% вважають, що точно не будуть голосувати.

Лідирують у рейтингу Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

При цьому найбільше зростання після офіційного старту виборчої кампанії демонструє Андрій Садовий. Якби вибори президента відбулися найближчої неділі, його вже б підтримали майже 5% виборців, зазначає ЗМІ. 

У цілому фахівці опитали 2016 респондентів віком від 18 років (методом особистого інтерв’ю) в 24 областях України та Києві

Далі вибір респондентів розподілився таким чином: Олег Ляшко (10,1%), Володимир Зеленський (9,4%), Юрій Бойко (5,4%), Анатолій Гриценко (5,3%), Андрій Садовий (5,1%). Також високі рейтинги мають Олександр Шевченко (3,8%), Святослав Вакарчук (2,7%), Олександр Вілкул (2,6%). 

Відзначимо, що очікувано велика кількість кандидатів на посаду президента з приблизно однаковим рівнем електоральної підтримки у першому турі призведе до ефекту «розмазування» рейтингу. 

Такі показники роблять важко прогнозованими результати другого туру. Більшість виборців, кандидати яких не потраплять у другий тур, найімовірніше або не прийдуть на голосування у другому турі, або обиратимуть за принципом «меншого зла».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Відсоток виборців, які не визначилися зі своїм вибором, й далі скорочується (10,3% серед тих, хто планує брати участь у виборах). Мобілізація прихильників учасників президентської кампанії посилюється, оскільки вже стартувала офіційна виборча кампанія. 

З-поміж найбільш актуальних проблем, які хвилюють українців, на першому місці – військові дії на Сході України (68,2%), на другому – корупція в органах влади (37,5%), на третьому – зростання цін (35,2%). Найменше українців хвилює питання збереження статусу російської мови (2,5%).

Створення автокефальної помісної православної Церкви в Україні підтримує 55,9%, не підтримує 17,3%, не визначилися 8,3%, не цікавляться цією тематикою 18,5%.