Ліз Трасс заявила, що Путін може напасти на сусідні держави, якщо йому дозволити вдертися в Україну. За її словами, зокрема мовиться про Литву, Латвію та Естонію.

Міністерка закордонних справ Великої Британії наголосила, що апетити президента Росії зростатимуть. Вона закликала міжнародну спільноту об’єднатися, щоб протистояти агресії Кремля.

Нам потрібно зупинити Путіна, тому що він не зупиниться на Україні, – наголосила Ліз Трасс.

Нагадаємо, що раніше Борис Джонсон Захід має виявити єдність перед перемовинами щодо кризи, яку створила Росія. За словами прем’єр-міністра, потрібен “потужний прояв солідарності”.

З відповідним закликом до лідерів західних держав-союзників і партнерів прем’єр-міністр Великої Британії виступив перед поїздкою до Німеччини на Мюнхенську безпекову конференцію.

Глава британського уряду зазначив, що “дипломатія все ще може переважати” у запобіганні війні.

Усе ще є шанс уникнути непотрібного кровопролиття, але для цього буде потрібна демонстрація західної солідарності, яка б перевершила все, що ми бачили в новітній історії, – сказав Борис Джонсон.

Прем’єр-міністр теж додав, що союзникам необхідно говорити з Путіним “в один голос”, щоб наголосити на “високій ціні, яку він заплатить за будь-яке подальше вторгнення Росії в Україну”.

До слова, Джо Байден нагадав Росії, що ще не пізно обрати дипломатичний шлях. Президент Сполучених Штатів Америки підкреслив, що за новий напад країна-агресорка дорого заплатить. Росія має вибір між війною, яка завдасть страждань, та дипломатією, яка покращить ситуацію для всіх.

За словами Байдена, Росія може обрати дипломатію. Ще не пізно провести деескалацію та повернутися до столу переговорів.

“Якщо Росія розпочне військові дії, вона сплатить дорогу ціну за це”, – запевнив Байден.

Крім того, Президент США заявив, що Росія все ж таки нападе на Україну. Про це свідчать розвіддані, які отримав Вашингтон. Окрім того, Байден наголосив: є підстави вважати, що країна-агресорка нападе на Київ.

За словами президента США, провокації Росії останніми днями відповідають тим “методичкам”, які вона використовувала раніше. Це відповідає тим сценаріям, про які попереджали США та партнери раніше.

Росія оточила Україну зі сторони Білорусі також. У нас є підстави думати, що в наступні дні вони нападуть на Київ. Там 2,8 мільйона населення, – сказав Байден.

Він підкреслив, що каже це не тому, що хоче конфлікту, а для того, щоб усунути будь-які підстави бути використаними росіянами для виправдання своїх дій.