Російські військові на території Херсонської області проводять переформатування, коли елітні підрозділи відходять глибше в оборону, а на передньому краї залишаються ті, кого не шкода.

Про це повідомила керівник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил охорони та оборони “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі інформаційного телемарафону.

“Ми розуміємо, що навіть їхні маневри пересування з правого берега на лівий – це не повноцінна евакуація, яку вони влаштовують цивільним, це переформатування. Елітні підрозділи відходять глибше, а на передньому краї залишаються ті, кого не шкода, хто буде стримувати перший натиск”, – сказала вона.

Херсон буде деокуповано найближчими тижнями або навіть через тиждень, але Путін спробує приховати ганебну поразку, застосувавши “брудну бомбу” в Україні. В цьому переконаний екс-депутат Держдуми РФ, російський опозиціонер і журналіст Ігор Яковенко.

За його словами, головна подія – це звільнення Херсона українською армією. Програш у Херсоні є для Путіна голкою Кощія, яка ось-ось зламається. Саме тому кремлівський диктатор у відчаї цілком імовірно таки застосує “брудну бомбу” в Україні.

“Путін зараз намагається вжити якихось заходів для того, щоб приховати цю поразку, якої, швидше за все, не вдасться уникнути. Про це говорять як українські, так і зарубіжні аналітики. Програш потрібно приховати під суттєвішими, знаковими подіями”, – зазначив Яковенко в інтерв’ю Наталії Влащенко.

Потім він розвінчав побоювання щодо підриву дамби Каховської ГЕС, сказавши, що на думку інженерів, це зробити досить складно. Принаймні зробити бажані катастрофічні наслідки окупантам точно не вдасться.

“А ось ситуація з “брудною бомбою” інша, – попередив опозиціонер. – Це нескладно зробити – набрати ядерних відходів, підірвати їх та перетворити якусь частину України на радіоактивну пустелю, якій дуже довгий час буде важко відновлюватися. Вона буде малопридатна для проживання” і використання. І це вже не так фантастично, як підрив дамби. Безумовно, ця подія допоможе приховати поразку на Херсонщині. Інформаційна хмара, яка витатиме навколо цієї катастрофи, здатна відтягнути на другий план поразку в Херсоні, так що це цілком можливо”.

Однак, світ за цим спостерігає. До прикладу, США хоч і не дали сигналу про прямий удар по Росії у відповідь, але дали зрозуміти, що відповідь буде потужною.

Звільнення Херсону українською армією може відбуватися за двома сценаріями: штурм воєнним шляхом, який завдасть великих втрат ЗСУ, але водночас може спричинити падіння всієї російської армії, а інший сценарій – “хитрий маневр від ЗСУ”.

Таку думку висловив російський юрист Марк Фейгін.

“Якщо Херсон ЗСУ візьмуть воєнним шляхом з великими втратами, то у Росії може посипатися усе військове угрупування на правому березі. А далі можна буде обстрілювати лівий берег з більш вигідних позицій: логістику навколо Мелітополя можна буде паралізувати. Росіянам і так важко, а буде ще гірше”, – сказав Фейгін.

Інший сценарій – до зими Україна не поверне Херсон, тому що Росія встигне залатати дірки на фронті новомобілізованими.

“В такому разі ЗСУ не підуть в лоба, а будуть завдавати істотних ударів по ворогу з дистанції. А можливо тут відбудеться черговий трюк від України: чекали в Херсоні – пішли на Ізюм. Пам’ятаєте? Я не виключаю маневр від ЗСУ, які цього разу також можуть зманеврувати і завдати удару на іншому напрямку”, – додав правозахисник.

Фейгін також відзначив, що на Заході твердо вирішили поставити крапку на проекті “Володимир Путін”.

“Ядерні погрози стали останньою краплею. Путіна будуть добивати. На Заході остаточно зрозуміли, що треба покінчити з ним. В короткостроковій перспективі вони можуть домовитися з Кремлем, щоб знизити напругу щодо ядерки. В довгостроковій перспективі – вже не домовитися”, – сказав Фейгін.