Служба безпеки Україна внесла до Ради національної безпеки та оборони пропозиції про застосування санкцій щодо 10 колишніх керівників військових, силових і правоохоронних структур. Ці особи зрадили присязі та сприяли окупації Криму і Донбасу у 2014 році.

Про це заявив голова СБУ Іван Баканов, коментуючи підсумки засідання РНБО.

«Одним із важливих кроків для захисту національної безпеки є притягнення до відповідальності тих, хто працює на користь агресора та зрадив Україну. І особливу увагу слід приділяти не лише рядовим фігурантам, а колишнім керівникам державних структур. Вони, замість того, щоб захищати свою країну, опинилися на боці агресора», – наголосив Іван Баканов.

Серед вказаних посадовців: колишні міністр МВС Віталій Захарченко, командувач Військово-морськими силами ЗСУ Денис Березовський, голова СБУ Олександр Якименко та інші. Раніше їм були оголошені підозри у державній зраді. Наразі вони перебувають у розшуку, але дотепер до них не були застосовані обмеження економічного характеру.

На думку співробітників Служби безпеки, вказані особи були причетними до підтримки проросійських сил, а також вчиняли дії, спрямовані на зміцнення окупаційного режиму на території Автономної Республіки Крим та на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Також на засіданні РНБО була закрита частина з двома складовими. Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Данілов.

Одна складова пов’язана з військовими питаннями і повністю закрита і відкриватися не буде.

А другу обіцяють розкрити через два тижні. І судячи з усього це стосується Криму.

Данілов анонсує це як щось глобальне, над чим за словами секретаря РНБО працювали рік, з 20-х чисел лютого 2020. І до цієї теми були залучені майже всі міністерства, два комітети Ради. Данілов окремо подякував також українським розвідникам, які працюють зараз в Криму:

“… І на підставі цих якісних документів ми вже відпрацювали цю позицію. На жаль, з 2014 по 2019 рік в державі кримське питання, не було цілісної стратегії жодного разу розглянуто. І через два тижні, на наступному засіданні РНБО це питання буде прийнятий в остаточному вигляді. І те, що стосується публічної частини – буде презентовано нашому суспільству … “

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.