Канцлерка Німеччини Ангела Меркель провела зустріч з американським лідером Джо Байденом. Політики, зокрема, обговорили Україну і будівництво газопроводу “Північний потік – 2”.

Про це повідомляє Bloomberg.

“У мене дійсно була зустріч з американським президентом, у нас також буде можливість незабаром поговорити довше. Ми сьогодні говорили перш за все про його майбутню зустріч з Володимиром Путіним, в тому числі і на нарадах, і обмінялися думками в зв’язку з цим, також про саміт НАТО і щодо питання Афганістану”, – заявила вона.

Меркель також інформувала Байдена про позицію Берліна щодо “газового” питання, звернувши увагу на те, що Україна в будь-якому випадку повинна залишитися партнером в поставках газу з Росії.

Нагадаємо, раніше про наслідки реалізації проєкту “Північний потік-2” розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, чи вплине запуск російського газопроводу “Північний потік-2” на транзит газу через українську територію. За його словами, чинному контракту з РФ нічого не загрожує.

Про це йшлося в ефірі каналу “Україна 24”.

“Навіть якщо “Північний потік-2″ почне працювати і газ потече. По-перше, це жодним чином не впливає на контракт, який вже діє, про транзит газу на 5 років на дуже вигідних для України умовах”, – сказав він.

Кулеба також запевнив, що після запуску російського газопроводу українська газотранспортна система не буде простоювати.

“По-друге, не буде ситуації, що ми втратимо гроші від транзиту, бо наша ГТС не буде пустою, я вас запевняю”, – наголосив міністр.

Глава МЗС додав, що “Північний потік-2” загрожує не тільки українській економіці, але й безпеці.

“По-третє, це дуже важливо, у нас зводять ситуацію з “Північним потоком-2″ до мільярдів доларів за транзит, але там є купа ризиків, які з ним пов’язані, і ми постійно наголошуємо партнерам, що це насамперед про безпеку України”, – резюмував Кулеба.