Якщо Україна піде в наступ, то зупинятися треба лише на державному кордоні. Якщо ми зупинимось на кордонах 23 лютого, то це буде „мінськ-3″

Вже неодноразово чимало експертів казали, що за кілька місяців Україна зможе повернути території, захоплені рф протягом великої війни, тобто, вийти на позиції до 24 лютого. Втім і на думку колишнього командувача військами США в Єропі, генерал-лейтенанта Бена Ходжеса, ймовірно, це станеться вже до кінця поточного року.

Водночас військовий експерт Олег Жданов вважає, що сценарій «вийти на позиції до 24 лютого та зупинитися» може стати величезною помилкою для України. 

«У жодному разі не можна зупиняти наступ. Якщо Україна піде в наступ, то зупинятися треба лише на державному кордоні. Якщо ми зупинимось на кордонах 23 лютого, то це буде „мінськ-3“. Якщо в Росії на той час збережеться режим путіна, то ця передишка в декілька місяців буде використана ним для накопичення нових сил, озброєння та нового наступу — але вже з урахуванням більшості допущених помилок. Тому або йти до кінця, або ні», — розповів він у одному з інтерв’ю.

До того ж, Олег Жданов застеріг від надмірної прив’язки до якихось дат, адже «час Ч» для України ще не визначений. Саме під цим терміном він розуміє той момент, коли ЗСУ отримає достатню кількість озброєння для формування контрнаступального угруповання. І вже тоді ми зможемо прогнозувати, яких успіхів досягнемо до Нового року, весни чи осені 2023 року.

«Росія продовжуватиме ракетні обстріли до кінця війни. І сьогодні саме Росія показує важливість того, що країна має потужний ракетний щит», — підкреслив військовий експерт.

Наразі Україна потребує систем та засобів ППО та ПРО, однак, не всі вони нам підходять. Наприклад, використання ізраїльського «Залізного куполу» було б некоректним, адже в нього недостатня потужність. Проте за наявності фінансування, українські винахідники могли б самостійно створити спеціальні системи протиракетної оборони, що повністю б закрили потреби України та зацікавили інші країни.

До всього Олег Жданов зауважив також, що наразі деякі європейські країни вже почали думати лише про власну безпеку, тому нову зброю для України приходиться майже «вибивати». А ось Східна Європа готова йти ва-банк, зробивши «ставку» на нашу державу. Так чи інакше, головна надія в питанні озброєння України покладається на американський ленд-ліз: він запрацює на повну вже восени цього року.

Окрім того, Жданов повідомив, що було кілька причин на те, чому на початку повномасштабної війни російські війська вийшли з півночі України. Одна з них це те, що окупанти почали зазнавати там поразки, коли їх почали руйнувати українські війська.

“Цьому могло сприяти кілька причин. Перша причина – вони почали зазнавати непоправної поразки, ми почали їх руйнувати на півночі. Тому що в них на півночі було надто глибоке вклинення і повна відсутність логістики. Їм треба було її будувати від самого початку. Російські війська ж стояли в очікуванні – коли їм привезуть боєприпаси”, – пояснив Жданов.

“Припустимо, в районі Бучі або Ворзеля були епізоди, коли російський екіпаж покидав свій танк і тікав. Тому що в них закінчився боєкомплект у танку і вони знали, що його ніде зарядити. І поїхати цей танк далеко не може, тому що у нього пального в баках залишилося зовсім трішки. Саме тому вони прибрали північний напрямок”, – додав військовий експерт.

“А ми потихеньку починали їх громити, особливо угруповання під Броварами. Там танкова дивізія шарахалася і ми її били з усіх боків”, – підсумував він.