На околицях Донецька чути бавовну. Стало відомо, що палає ворожа база. Крім того, є ліквідовані окупанти. Про це у своєму фейсбуці повідомляє голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Керівник Луганської ОВА потролив окупантів, написавши в мережі, що, мабуть, серед окупантів хтось необережно покурив чи знову “каміння з неба”. Сергій Гайдай наголосив, що серед тих російських бойовиків, які наступали на Луганщині багато загиблих та поранених. Також удалося знищити багато військової техніки.

Саме зараз на околицях Донецька знову чи то хтось курив необережно, чи то “каміння з неба”. Палає база знаменитої “п’ятнашки”, міжнародна банда, що воювала в Луганській області. Купа 200-х та 300-х, знищена модна техніка. Далі буде, – заінтригував Гайдай.

Зауважимо, вибухи пролунали близько 4 години ранку. Вони були такі гучні, що розбудили половину населення Донецька. Місцеві жителі повідомили про детонацію снарядів, що розліталися в різні боки.

З Донецьким напрямком в Путіна серйозні проблеми. З посиланням на повідомлення в мережі й дані британської розвідки Міністерство оборони Великобританії повідомило, що бойовики “ЛНР” відмовляються допомагати угрупованням “ДНР” російським Збройним силам у спробі окупувати Донецьку область, оскільки вважають, що їхня робота закінчилася на нібито повному захопленні Луганської області.

За даними відомства, сьогодні в мережі з’явилися свідчення того, що бойовики “ЛНР” заявили про відмову від участі в наступі на Донеччині, зазначивши, що їхній борг у вигляді захоплення Луганської області був виконаний. При цьому проросійські бойовики не бажають брати участь у бойових діях, незважаючи на погрози вищого командування.

Інформацію про відмову бойовиків “ЛНР” воювати на Донеччині вчора оприлюднив і Центр протидії інформації при Раді національної безпеки та оборони. У відомстві вказали про впевненість “ЛНР” у тому, що Донецьку область мають захоплювати “самі ж донеччани”.

Також у Міноборони Британії додали, що РФ намагається мотивувати додаткові сили, які використовуються для посилення її військ на Донбасі шляхом матеріального заохочення. Водночас деякі бойові частини вважаються неблагонадійними для проведення наступу в регіоні, свідчать дані британської розвідки.

“Послідовним чинником, який посилює ці проблеми, є класифікація Росією війни як “спеціальної військової операції”, що обмежує повноваження держави щодо правового примусу”, — йдеться в повідомленні відомства.

Той факт, що у лавах проросійських бойовиків “Л/ДНР”, що воюють у складі ЗС РФ, стався розкол, підтвердили також в Інституті вивчення війни ISW.

Аналітики зазначають, що бойовики, які були мобілізовані на території окупованої Луганської області, поскаржилися на виснажливі темпи наступу та відмовилися брати участь у бойових діях на Донеччині.

У своєму звіті ISW згадує відеоролик за участю “військовослужбовців батальйону 2740 ЛНР”, які виступили проти ведення штурму позицій української армії та повного захоплення Донбасу.

“Бойовики стверджують, що вони святкували перемогу 3 липня, коли сили “ЛНР” досягли меж Луганської області, і що їхня робота закінчена. Відео підтверджує тенденцію зниження участі та морального духу мобілізованих “ЛНР” у підтримці російської війни в Україні. Ця тенденція особливо небезпечна для російських сил, які прагнуть набрати ще більше нових солдатів із Луганської області, щоб заповнити нещодавні втрати. Подальший поділ усередині російських сил також загрожує ще більше знизити ефективність російських військових зусиль”, — стверджують аналітики ISW.

Крім того, подібні панічні настрої фіксувалися в лавах проросійських бойовиків “ДНР”, яких задіяли на Харківському, Луганському та Херсонському напрямках. Така поведінка мобілізованих із окупованих територій свідчить про те, що колаборанти не підтримують масштабних планів Кремля щодо окупації України.